Anja Rubik i Małgosia Bela w Self Service N° 35

Zobacz ikony polskiego modelingu w zmysłowej czerni i bieli. Która sesja podoba Wam się bardziej?

Dwie najsłynniejsze polskie modelki pojawiły się w jednym numerze paryskiego magazynu Self Service . Pismo wychodzi tylko dwa razy do roku, ale może się pochwalić bardzo wysoką jakością edytoriali i współpracą z największymi gwiazdami modelingu. Okładkę zdobi portret Arizony Muse w bardzo londyńskim klimacie, a w środku znajdziecie bardzo wysmakowane zdjęcia Małgosi Beli i Anji Rubik .

Młodsza Anja wciąż jest gwiazdą wybiegów i głównego rankingu models.com, a 34-letnia modelka z Krakowa plasuje się na 18. miejscu w rankingu ikon. Mamy nadzieję, że Małgosia wkrótce przeskoczy kilka starszych koleżanek, bo rok 2011 jest dla niej wyjątkowo udany. Wystąpiła w tym roku w 14 ważnych kampaniach, w tym Stella McCartney , Chloe (zarówno wiosna, jak i jesień), H&M , Massimo Dutti , Nina Ricci itd.

Dla polskich fanów Małgosia jest fenomenem, bo nie dość, że przyczyniła się do szturmu Polek na światowe wybiegi, to jeszcze ma talent aktorski, który sprawia, że jest chyba najbardziej udanym współczesnym transferem z ligi mody do filmu. A drzwi między tymi światami są teraz dużo bardziej szczelne, niż w czasach Marylin Monroe, Grace Kelly czy Audrey Hepburn .

Edytoriale Self Service z udziałem pięknych Polek wyraźnie bazują na ich ikonicznym statusie. Obie są przedstawione jako wielkie diwy, które nie potrzebują udziwnień, strojów haute couture i przekombinowanego wizażu, żeby błyszczeć. Czerń i biel (w przypadku zdjęć Małgosi także sepia) oraz, ostatnio rzadko pokazywane w edytorialach, papierosy wprowadzają klimat retro. Polskie modelki wyglądają jak wielkie gwiazdy kina z przeszłości.

Zdjęcia Anji autorstwa Ezry Petronio są bardziej ostentacyjnie zmysłowe, a sesja z Małgosią utrwala dziwaczny klimat nieco plastikowego Los Angeles . Belę sfotografował wielki pasjonat kina Glen Luchford .

Która sesja bardziej Was urzekła? My tym razem, typujemy Małgosię .

GALERIA!

Zobacz też: Intrygujące akty polskich top modelek

Więcej o: