Top Model 2, odcinek 6 - RELACJA

Mimo pojawienia się Anji Rubik, dziś największą gwiazdą Top Model był Wayne Sterling, właściciel portalu models.com. Zobacz kto spodobał się wyroczni modelingu.

Profesjonalne zacięcie, które wprowadziło pojawienie się Wayne'a Sterlinga , zaciemniły nieco kolejne sceny rodem z "Big Brother". Dziewczyny mają specjalny pokoik, w którym mogą obmawiać się do kamery. Odcinek rozpoczął sie narzekaniami Ani, która czuje się szykanowana i wykluczona przez koleżanki, równie niezadowolone z jej towarzystwa. Konflikt rozgorzał na dobrze przy publicznym ważeniu, gdy profesjonalny trener pochwalił Anię za najmniejsze obwody, wywołując w niej euforię. 18-latka najbardziej cieszyła się z tego, że najcięższa Dorota będzie zazdrosna.

Zostało też wyjaśnione o co chodzi z Paryżem, zajawianym w fotogaleriach na stronie WWW programu. 5 najlepszych dziewczyn pojedzie do Paryża uczestniczyć w profesjonalnych castingach. Co prawda żadnej z nich nie widziałyśmy na zdjęciach z Paris Fashion Week, ale może to przeoczenie (czekamy na spostrzegawcze czytelniczki:).

Pierwszym zadaniem był nauka chodzenia na wybiegu - przyspieszony kurs pod okiem Anji Rubik. Dziewczyny ubrane w kosmiczne, niewygodne kostiumy włożyły szpilki od sponsora i poszły uczyć sie od najlepszych. Niestety, pojawiła się dodatkowa trudność. Anja Rubik wyjawiła, że większość ciuchów od projektantów jest nieznośnie wąska i utrudnia chodzenie. Dlatego dziewczynom przewiązano taśmę tuż nad kolanami, aby imitować efekt ołówkowej spódniczki w rozmiarze zero. Tak skrępowane dziewczyny straciły dużo gracji i zapału, a Asia zupełnie opadła z sił i chęci. Z zadaniem najlepiej poradziła sobie Honorata (nagroda to 20 dodatkowych klatek), a Asia została ukarana wykluczeniem z pokazu.

Top Model 2 - odcinek 6Top Model 2 - odcinek 6 mat. prasowe TVN

Nie straciła tak wiele, bo mimo obecności Wayne'a Sterlinga i Izy Bartosz (red. naczelnej Gali ), pokaz nie miał zbyt dużo wspólnego z zawodem modelki. Dziewczyny wprawdzie założyły świetnie skrojone stroje La Mania , ale zostały zamknięte w kulach do zorbingu ! Zamiast pokazać czy warsztaty z Anją przyniosły efekty, przyszłe modelki pojawiły się boso, z trudem utrzymując równowagę w kuli toczonej po taśmie zawieszonej nad basenem. Michalina i Dorota zaliczyły wodowanie, a tę drugą musiał nawet wyratować techniczny, ofiarnie rzucając się do wody. Największe uznanie gości specjalnych i Dżoany zyskała rockowa Viktoria, nowa ulubienica Marcina Tyszki. W nagrodę otrzymała sukienkę La Mania .

Starcie z wodą nie było jednak najbardziej ekstremalnym przeżyciem, jakie czekało na finalistki w 6. odcinku. Finałowa sesja tym razem odbyła się w środku komina, na wysokości 100 m. To nie lada zadanie, bo nie dość, że nie można patrzeć w dół, to jeszcze trzeba znaleźć sposób, żeby akrobatyczny osprzęt nie zepsuł charakteru glamour sesji. Dziewczyny radziły sobie różnie, ale zdaje się, że celem takiego zadanie było sprawdzenie ich determinacji, siły fizycznej i psychicznej.

W tych nietypowych warunkach za obiektywem stanęli Daniel Duniak i Grzegorz Korzeniowski, absolwenci łódzkiej ASP. Tym razem nie dane nam było wysłuchać ich profesjonalnej opinii, bo na planie obecny był ważniejszy krytyk - sam Wayne Sterling . W dodatku obiecał, że dziewczyna, która najbardziej mu się spodoba, dostanie własny profil na models.com ! To więcej niż kiedykolwiek osiągnęła którakolwiek z uczestniczek poprzedniej edycji - portal nie publikuje informacji o dziewczynach bez znaczących międzynarodowych sukcesów.

Wayne'owi najbardziej spodobały się eteryczna Magda i Vera (mimo, że dla kurażu musiała nawet zaśpiewać ukraiński hymn). nasza faworytka Honorata , została przez niego określona jako "good, but not great". Skrytykował za to Olgę , która włożyła w sesję za mało wysiłku.

Ostateczna ocena jurorów zaskoczyła, bo guru świata modelingu nie miał w niej ostatecznego głosu. W czasie panelu jurorskiego znów ostro skrytykował miss Olgę, uważa że jest trudno ją zapamiętać, co zdecydowanie nie jest atutem w świecie mody. Właściciel models.com docenił też Oliwię za grację z jaką pozuje i się porusza. Na jego wyróżnienie ostatecznie zasłużyła sobie Magda Roman! Sterling twierdzi, że od pracy z najlepszymi fotografami dzieli Magdę tylko bilet na samolot do Paryża czy Nowego Jorku. Sprawdziliśmy - jej profil już się pojawił w portalu, ale na razie jest zupełnie pusty (pewnie ze względu na tajność materiałów emitowanego z opóźnieniem show).

Pozostali jurorzy chwalili Verę (faworytka Karoliny), Oliwię, Viktorię (piękna poza i twarz) oraz Honoratę (najlepsze zdjęcie). Viktoria mimo wzrostu inspiruje Marcina Tyszkę, który zapewnił, że ma tysiąc pomysłów na świetne sesje z jej udziałem. Druga niska finalistka, Gabrysia usłyszała za to, że na zdjęciu wygląda na bardzo "krótką" osobę, a Natalia przekonała się, że jest po prostu zwykłą, ładną dziewczyną, a nie top model. Oberwało się także Dorocie, która nie poradziła sobie z trudnym zadaniem pozowania na wysokości i na zdjęciu straciła szyję. Za to Michalina ma świetne nogi i wie jak je wyeksponować, ale ma problem z kontrolowaniem twarzy - w sesji robiła nieładną minę z dzióbkiem. Według jurorów powinna odpuścić z kobiecością i zmienić się w wojowniczkę. To ostatnie udało się Ani Balon , która porzuciła wizerunek szarej myszki i pozowała dość agresywnie. Ostatecznie to jej wysiłki zostały uznane za największe osiągnięcie sesji!

W dogrywce znalazła się Dorota (nieudane zdjęcie), Joanna i mała Gabrysia. Joanna , której kibicuje Dawid Woliński miała bardzo nieudany tydzień. Po porażce na warsztatach chodzenia zawaliła sesję na wysokościach. Ból żeber sprawiał, że zamiast pozować robiła bolesne miny i kilkakrotnie płakała. Jury jednak docenia jej potencjał i postanowiło dać studentce medycyny drugą szansę.

Odpadła Gabrysia , która nie ma do czego wracać (oblana matura nie pozwala jej iść na studia). Realistycznie oceniła, że jest za niska na top model, ale zamiast płakać wymieniła zalety swojego udziału w programie, m.in. spotkanie z Anją Rubik . Wyznała, że program był przygodą jej życia.

Za tydzień naga sesja i histerii finalistek ciąg dalszy!

GALERIA

Top Model 2 - ostre jury, zaskakujące zadania i piękne dziewczyny

Więcej o: