FashionPhilosophy Fashion Week Poland - podsumowanie soboty

Sobota to centralny dzień FWP - pierwszy rząd zapełnia się znanymi twarzami, na wybiegu pojawiają się gwiazdy mainstreamu i gwiazdy awangardy. Relacjonujemy trzeci dzień Fashion Week Poland.

Dzień błysków fleszy, pokaz największej gwiazdy "low couture" i duetu kluczowego dla polskich czerwonych dywanów. Najwięcej publiczności zgromadził jednak Łukasz Jemioł. Zobaczcie zdjęcia z sobotnich pokazów i przeczytajcie krótkie opisy kolekcji damskich.

OFF:

Dominika Naziębły

Laureatka Złotej Nitki 2011 nazwała swoją nową kolekcję COLD SUMMER i przyznała, że chłód i jego wpływ na jednostki był główną inspiracją. Czy to kolejny znak zacierania się granic między sezonami? Proste w formie kreacje o chłodnych, jasnych barwach powstały z ekologicznej bawełny i tkanin z recyklingu.

Maldoror

Grzegorz Matląg, enfant terrible polskiej mody znów inspiruje się średniowieczem i surową religijnością pątników. Czarne chomąta, niedbale splątane dzianiny i nowy, efektowny pomysł Maldorora - dzianina z taśmy VHS.

http://www.fashiondaily.tv/fashion-events/poland-fashion-week-oct2011/interview-grezgorz-matlak/

Designer Avenue:

Zuo Corp

Duet nadal stawia na sztywne pianki, które pozwalają formom dominować nad sylwetką. Znakiem rozpoznawczym są szerokie, owalne ramiona trochę w stylu słynnego złotego płaszcza Stelli McCartney. Zuo Corp mówi o inspiracjach kiczowatym stylem seriali przełomu lat 80. i 90., ale przetwarza je na własny język architektonicznych form.

Nennuko

Minimalistyczny streetrwear powraca. Nennuko nadal eksperymentują z formą, stawiają na opozycje faktur i kierunków. Wyrafinowana szarość wyznacza charakter uniwersalnego stylu casual dla obu płci.

Tatuum Unique

Ekskluzywna linia polskiej sieciówki porusza się w motywach, które zdominowały tę edycję Fashion Week Poland - biel spowijająca sylwetkę, w formie miękkich fałd i zgaszony kobalt jako akcent kolorystyczny.

Joanna Klimas

Dość konserwatywna kolekcja bazuje na plisach, szyfonowych długich spódnicach i kolorów układanych modułami. Ich dobór przypomina trochę piękną kolekcję Resort Roksandy Ilinic.

Łukasz Jemioł

Młoda gwiazda polskiej mody pokazała kolekcję pełną wspomnień z podróży po Australii. Zamsz łączył się z cienką dzianiną, kolory przywołujące spaloną słońcem ziemię, torf czy barwę skały Ayers Rock. Pojawiły się też efektowne kreacje pokryte frędzlami.

Agnieszka Maciejak

Projektantka nadal porusza się w zakresie swoich ulubionych geometrycznych, lekko futurystycznych, naszyć. Oprócz kultowych legginsów proponuje sukienki w równie geometrycznym stylu i skórzane łuski pokrywające żakiety czy efektowną złotą sukienkę.

Paprocki&Brzozowski

Opisywana już przez nas kolekcja, tym razem pokolorowała łódzki wybieg: limonką, oranżem i niebiesko-różowym, psychodelicznym nadrukiem.

Koniecznie zobaczcie GALERIĘ z soboty!

Bądźcie też z nami on-line i oglądajcie pokazy na żywo:

Więcej o: