FashionPhilosophy Fashion Week Poland - podsumowanie finałowej niedzieli

W niedzielę publiczność Fashion Week znacząco się zmniejsza. Niesłusznie, ostatni dzień święta mody nie zawiódł!

Celebryci wyjechali, trybuny świeciły pustkami, ale wreszcie udało się uniknąć chaosu i znaczących opóźnień. Zagęściło się przy ostatnich pokazach, a efektowny finał Fashion Week Poland przyciągnął godziwą ilość widzów. Obejrzyjcie niedzielne kolekcje w obszernej GALERII , a dla gorliwych czytelników zamieszczamy krótkie opisy pokazów.

OFF:

Sylwia Rochala

Poranny pokaz niesie ryzyko skąpej publiczności - nieobecni przegapili kilka udanych pomysłów na najmodniejsze transparentne tkaniny. Laureatka Re-Act Fashion 2009 nazwała nową kolekcję "X-Ray", inspirując się napięciem między delikatną powłoką, a mało subtelnym wnętrzem ludzkiego organizmu.

Olga Szynkarczuk

Twórczyni linii dodatków w góralskim stylu i jedna z ulubionych projektantek stylistów "Top Model 2". Tym razem Szynkarczuk stworzyła futurystyczną kolekcję, eksplorującą dominację nieubłaganej natury nad kruchymi ludźmi. Kolekcja "BIOmimicry" odwołuje się do twórczości Stanisława Lema i próbuje przewidzieć szyk dalekiej przyszłości.

Designer Avenue:

Shumik 100%

Słynne projektantki nakryć głowy zaprezentowały stroiki z jasnych piór i pochód turbanów w pastelach i czerni. Kolekcja nosi tytuł "In love" i w założeniu ma prezentować różne strony miłości. Opalizujące tkaniny zostały zestawione z muślinowymi spódnicami maxi, w których pastelowe barwy przechodziły swobodnie z jednej w drugą. Miłość ma odcienie seledynu, lila i brzoskwini.

Blessus

Świeży polsko-włoski duet zainspirował się wzornictwem Indian z Arizony. Kolekcja "Navaho"swobodnie łączyła muślin ze sztywnymi tkaninami w etniczne wzory i skórą w naturalnym barwach.

Łucja Wojtala

Wielbicielka żakardowej dzianiny stworzyła przekonującą mieszankę globalnego folku. Włoska przędza została przerobiona na świetnie zaprojektowane wzory sukienek, legginsów, żakietów.

Aga Pou

Kubizm spod znaku Georgesa Braque został przełożony na nadruki. Sztywne i przejrzyste tkaniny absolwentka łódzkiego ASP połączyła ze skórą, uzyskując efekt mocno zdefiniowanych, czasem przenikających się brył.

Natasha Pavluchenko

Białoruska projektantka tym razem zainwestowała w opływające sylwetkę jedwabie, kontrastowo połączone z metalowymi dodatkami Slava Nowosada.

Agata Wojtkiewicz

Prezentowana w Berlinie kolekcja nosi tytuł "6 AM" i porusza się w pastelowych barwach słonecznego poranka. Bardzo kobiece, asymetryczne sukienki zostały sprowadzone do stylu casual dzięki detalom zaczerpniętym ze stylu sportowego.

Polygon

Nowa męska marka stworzona przez W P Onaka, absolwenta prestiżowego St. Martins College. Bazująca na tradycyjnym krawiectwie męskim i stylu myśliwskim kolekcja ignoruje modny w Polsce styl unisex i proponuje sylwetki, które nawet najbardziej androgynicznym modelom dodają uroku zdecydowanego, męskiego faceta.

 

Natalia Jaroszewska

Omawialiśmy już kolekcję projektantki pokazaną na Vienna Fashion Week. Jaroszewska konsekwentnie promuje ultrakobiecość. Tym razem delikatne, drukowane muśliny przypominają morskie fale, ale kolekcja zawiera też silny element etniczny. Elementy sztuki plemion afrykańskich mają przemienić klientkę w wojowniczkę z miejskiej dżungli.

Dawid Tomaszewski

Starannie wykształcony polski "zachodni" projektant zainspirował się malarstwem wanitatywnym. Kolekcja była już pokazywana w Berlinie i stała się hitem lizbońskiego tygodnia mody. Sylwetki w chłodnym barwach, z silną dominantą amarantu są bardzo wyrafinowane. W dodatku twarze modelek przesłoniły tulipanowe konstrukcje i koronka (pokazana w Berlinie już w lipcu, jeszcze przed pokazem Alexander McQueen )

Koniecznie zobaczcie GALERIĘ z niedzielnych pokazów

Więcej o: