Martensy z kryształkami Swarovski - hit czy kit?

Martensy po latach wracają do mody. Ale czy glamrockowa wersja z kryształkami Swarovski się przyjmie?

Buty Dr Martens znów opanują polskie ulice. Po spóźnionej fali mody grunge, jakieś 10 lat temu, medyczne buciory popadły w zapomnienie. Teraz wracają na salony. W czasie Fashion Week Poland pojawiły się na wybiegu w pokazie świetnej, jubileuszowej kolekcji MMC , a w showroomie można było znaleźć stoisko marki, oferujące m. in. urocze, kwiatowe modele.

Fashion Week Poland 2011 - showroomFashion Week Poland 2011 - showroom fot. Groszki

Kolejnym krokiem do mody przez duże M, ma być kooperacja z producentem kryształków. Wspólna kolekcja Martens i Swarovski błyszczy natłokiem kamyczków, ale i lakierowanej skóry. Pojawiają się, o zgrozo, botki na obcasie, mało znane w Polsce, ale wprowadzone przez markę już wcześniej. Wszystkie buty z limitowanej kolekcji są czarne, co sugeruje powrót do mrocznej przeszłości butów Martens. Ale błysk i kryształki nadają linii glamrockowy charakter.

Ceny są oczywiście znacznie wyższe niż przy klasycznych martensach, od ok. 680 zł nawet do 2 tysięcy za 10-dziurkowy but pokryty kryształkami w całości. Na razie można je kupić w domu handlowym Selfridges w Londynie, ale w grudniu pojawią się w wybranych butikach Martensa.

Mamy mieszane uczucia, co do efektów tej współpracy, ale może Wy marzycie o butach Martens by Swavorski?

GALERIA- wszystkie modele Martens by Swarovski

Więcej o: