Wystawa "Culture Chanel" w Pekinie

Pokazywana już w Szanghaju wystawa, podsumowująca historię i fenomen domu mody Chanel, przyjechała do Pekinu. Przy okazji uruchomiono stronę www, dzięki której poznasz wystawę na odległość.

Wystawa pokazywana jest w NAMOC (National Art Museum of China) i będzie czynna do połowy grudnia. Nie jest prostym zbiorem ikonicznych projektów Chanel , ale próbą zebrania wszystkich wątków, które złożyły się na tożsamość marki. Od dzieciństwa osieroconej Gabrielle 'Coco' w klasztornym domu dziecka, przez jej burzliwe życie w kręgach artystycznych Paryża, aż do wizji Karla Lagerfelda . W NAMOC wystawiono ponad 400 eksponatów - obrazy, rysunki, odręczne listy i notatki, filmy wideo, biżuterię i oczywiście stroje.

Podzielona na 5 części wystawa, wydaje się szczególne inspirująca w części poświęconej początkom Chanel. Wszyscy wiedzą, że występująca do dziś w kolekcjach Chanel kamelia to po prostu ulubiony kwiat Coco, ale mało kto słyszał skąd się wzięło logo marki. Tajemnicze literki C miały być inspirowane wzorem witrażu w klastorze Aubazine, przy którym funkcjonował sierociniec Coco.

Klasztor w Aubazine - źródło loga ChanelKlasztor w Aubazine - źródło loga Chanel culture,chanel.com

Te i inne ciekawostki poznają widzowie wystawy, ale część z nich jest dostępna na odległość, na stronie www wystawy: culture.chanel.com.

Więcej o: