Anja Rubik w obiektywie fotografa The Beatles!

Anja Rubik jako baaardzo szczupła gimnastyczka. Zobacz zdjęcia Sir Davida Bailey z nowego numeru i-D.

Królowa polskiego modelingu spotkała się z ikoną brytyjskiej fotografii - facetem, który stworzył nasze wyobrażenia o swingującym Londynie. W latach 60. był częścią londyńskiej bohemy, obracał się wśród sławnych, rock'n'rollowych i bogatych. Robił zdjęcia największym gwiazdom muzyki i kina, między innymi The Beatles i The Rolling Stones .

Fotograf gwiazd miał bardzo surowy, rozpoznawalny styl w czerni i bieli, ale życie prowadził kolorowe. Imprezy, romanse, małżeństwa i rozwody (między innymi z Catherine Denevue ), zapewniły mu także pozaartystyczną sławę. Kultowy film Antonioniego "Powiększenie " opierał się luźno na opowiadaniu Cortazara , ale w głównym bohaterze wszyscy widzieli portret Davida Bailey .

Dziś Bailey ma 73 lata i Order Imperium Brytyjskiego (nadane szlachectwo). Nie w głowie mu już mu szaleństwa, ale i tak stary mistrz zrobił jedną z bardziej awangardowych sesji Anji Rubik w tym roku.Edytorial nosi tytuł ""The Greatest Wealth Is Health" (ang. największym bogactwem jest zdrowie) i przedstawia top modelkę w sali gimnastycznej, podczas akrobacji. Stroje w stylu sport chic odsłaniają wyjątkowo szczupłe ciało modelki, a skomplikowane pozy demonstrują niesamowitą gibkość Anji .

Czarno-białą sesję uzupełnia jedno kolorowe zdjęcie, na którym Bailey uchwycił Rubik w locie, do góry nogami. Genialne wyczucie mistrza.

Prawda, że David Bailey nigdy się nie starzeje?

Zobacz też:

Anja Rubik w obiektywie duetu Krajewska & Wieczorek

Akty polskich top modelek w jesiennych edytorialach

Więcej o: