Top Model 2, odc. 11 - walka o Paryż

Zgadliście kto pojechał do Paryża? Przeczytajcie o ostatecznym starciu kandydatek - stawką był wyjazd na Paris Fashion Week!

Top Model 2, odc. 11. Sesja z Tyszką, ciuchy Wolińskiego i wizyta jurora niemieckiej edycji programu

Nareszcie nasze aspirujące modelki czekała konfrontacja z zawodem - improwizowany pokaz mody. Pierwszym zadaniem było wyjście w sukniach Dawida Wolińskiego w specyficznych warunkach - zamiast wybiegu dziewczyny miały do dyspozycji śliską po deszczu parkową alejkę. Wraz z nimi do zadania przystąpiły profesjonalne modelki, których zadaniem nie było dawanie dobrego przykładu, a... przeszkadzanie debiutantkom, przepychanki itp. Całość kontrolowała profesjonalna reżyserka pokazów Katarzyna Sokołowska , która wymagała spektakularnego efektu, mimo utrudnień. Dla Doroty najcięższe okazały się przymiarki - trudno jej był znaleźć kreację Wolińskiego w swoim rozmiarze. Ten problem miała też Oliwia , obdarzona sporym biustem - zapięcie sukienki pękło, co nie przeszkodziło Downar-Dukowicz wyjść na wybieg. Za to Ania nie poradziła sobie ze stresem otwierania pokazu - na wybieg praktycznie wybiegła i zapomniała o pozie. Nerwy profesjonalnie trzymała na wodzy Olga . Jednak, projektant wyróżnił Oliwię. W nagrodę za zachowanie zimnej krwi, kandydatka otrzymała śliczną czarną sukienkę, która przysporzyła jej nerwów w czasie pokazu.

Top model odcinek 11, DorotaTop model odcinek 11, Dorota screen TVN

Drugie zadanie było powtórką z pierwszej edycji - dziewczyny konkurowały o występ w telewizyjnej reklamie szamponu Pantene. Jak się okazało, Ania Bałon od dziecka marzyła o takim wyzwaniu, przez co trema zupełnie nad nią zapanowała. Na straconej pozycji była Michalina - jej nowa fryzurka sprawdziłaby się w reklamie wosku do włosów, ale nie szamponu. Mimo śmiechu i pomyłek tekstu zadanie najlepiej zaliczyła Honorata . W nagrodę wystąpiła w minisesji beauty dla Glamour . Na planie wyglądała przepięknie, a znając talent Honoraty do pozowania - nie możemy się doczekać efektów w druku.

Top Model 2, odcinek 11, AniaTop Model 2, odcinek 11, Ania screen TVN

Na planie finałowej sesji dziewczyny czekała niespodzianka.

Dziś was pstryka srogi Tysio! - w tak absurdalny sposób Marcin przywitał dziewczyny na planie.

Wraz z kurczeniem się grona konkurentek, zastosowano sposób z "Tańca z gwiazdami" - każda otrzymała dwie próby w różnych stylach. Najpierw au naturel , później w roli diw kina I poł. XX wieku. Całość obserwowali: tradycyjnie Lucyna Szymańska (szefowa D'vision) oraz Peyman Amin , juror niemieckiej edycji, booker, agent sławnych modelek. i... entuzjasta urody Honoraty. Pierwsza seria zdjęć miała przypominać agencyjne zdjęcia testowy, tylko w wersji sexy. Dziewczyny wystąpiły bez makijażu, w prostych, białych koszulkach, oblane wodą mineralną. Zdjęcia wydobywały ich naturalne piękno.

Prawdziwe wyzwanie czekało później - dziewczyny nie tylko miały pozować w otoczeniu stylizowanym na hollywoodzkie studio, ale też indywidualnie rozmawiać z gościem specjalnym i zaprezentować mu się od najlepszej strony. Oldze przydzielono rolę Rity Hayworth , seksbomby lat 40., która przeszła do historii seksapilu zdejmując jedną rękawiczkę w filmie Gilda . Ania Bałon pozowała z pięknymi falami nad czołem i olbrzymim białym łabędziem. Z charakterystycznym dla siebie wdziękiem znów opowiedziała historię o pozbywaniu się wizerunku (kilogramów) brzydkiego kaczątka. Honorata zaczęła dość anemicznie, ale dzięki wsparciu Peymana Amina, szybko się rozkręciła. Niemiecki juror nawet oświadczył się... jej lewej brwi. Gość był także zachwycony Asią , podkreślał, że dziewczyna pasuje zarówno do sesji reklamowych, jak i do edytoriali z ambicjami. Joanna wcieliła się też w ciekawą rolę - z domalowanymi cienkimi brwiami wyglądała jak Marlena Dietrich siedząca na łabędziu.

Top Model 2, odcinek 11, HonorataTop Model 2, odcinek 11, Honorata screen TVN

W roli superseksownych diw kina dobrze poczuły się bardziej kobiece Dorota i Oliwia . Za to Michalina źle czuła się w gorsecie, a szkoda, bo zmysłowy wizaż dodał jej wiele uroku. Ekipa programu uparcie ubiera ją w koszule i garniturki, a ta sesja była świetną okazją do zaprezentowania bardziej delikatnego wizerunku.

Dziewczynom zapewne zrzedły miny, gdy słodka Joanna Krupa ogłosiła, że czas na Paryż i 7-osobową grupę trzeba "przyciąć" do pięciu miejsc w samolocie. I tu obyło się bez niespodzianek. Ocena zdjęcia okazała się drugorzędna, jurorzy debatowali nad tym, które dziewczyny mają szanse odnaleźć się na Paris Fashion Week. Wprawdzie wszystkie nieco przytyły w domu modelek, ale już za tydzień zobaczymy jak w świecie high fashion odnajdą się:

  • Honorata - Marcin jest wciąż niezadowolony z jej ud, ale Peyman Amin walczył o jej kandydaturę
  • Olga - jej babyface nadaje się tylko do sesji komercyjnych, ale jak wiemy, pojawi się na wybiegu
  • Michalina - jej androgyniczna uroda ma podbić Paryż
  • Joasia - nikt w to nie wątpił
  • Ania - ku niezadowoleniu Joanny Krupy i połowy widowni

Dorota odpadła za wymiary, a Oliwia - za niski wzrost i jednoznaczną urodę. Dżoana bardzo o nią walczyła, ale niespodziewane postępy Ani Bałon pokrzyżował jej plany. Ania znów obiecała poprawę i oświadczyła, że "bardzo chce pokazać światu, że nie jestem tylko taką Anią". Czy jej się uda, zobaczymy za tydzień, ale już wiemy, że wybieg przygarnie naszą bidulkę.

Jesteście równie mało zaskoczeni co redakcja Luli? Czy może kogoś Wam będzie w Paryżu brakowało?

GALERIA

Zobacz też:

Top Model 2 - sesja o stereotypach modelingu

Filmowa sesja w Top Model 2

Więcej o: