Top Model 2 - odc. 12, paryski

Bardzo przeciętne zdjęcia uznanego fotografa i porażka naszej faworytki. Przeczytaj relację z paryskiego odcinka programu.

Top Model 2 prosto z Paryża

Dziewczyny z Top Model 2 wylądowały w Paryżu. Oczywiście z przytupem - przed kamerą odegrały scenkę ścigania się na wózkach bagażowych. Skłonienie dorosłych dziewczyn, żeby zachowywały się jakby pierwszy raz w życiu widziały lotnisko musiało być zadaniem karkołomnym, ale udało się. Jeszcze tylko przestronny apartament w kamienicy i kandydatki były gotowe na podbój Paryża. Najlepiej przygotowała się Olga, lżejsza o 5 kg.

Następnie kandydatki zostały skierowane na szkolenie do Vincenta Mc Doom , uroczego faceta w sukience. Mc Doom niegdyś studiował modę, był stażystą w domach mody takich jak Paco Rabanne i Guy Laroche , aby później stać się pierwszym we Francji prezenterem TV - transwestytą. Dziś występuje we francuskim Top Model jako opiekun i trener kandydatek. Najpierw Vincent próbował uświadomić dziewczynom na czym polega francuski szyk, co najwolniej złapały Asia i Ania.

Następnie dziewczyny musiały same się wystylizować i pokazać Vincentowi czy radzą sobie z chodzeniem. Najgorzej poradziła sobie Honorata, której niezmienne wymiary przeszkodziły w przymiarkach. Olga wypadła nieźle, ale zachwyt gościa specjalnego wywołała Ania Bałon - od kiedy Vincent kazał jej wyglądać jak suka, modelka nabrała pewności siebie. Gość zabawnie pochwalił przemianę Michaliny :

Justin Bieber stał się Lady Dianą!

Po wstępnych przygotowaniach, dziewczyny były gotowe na najważniejszy punkt paryskiego programu: szukanie pracy. W ich zatrudnieniu pośredniczył szef paryskiego oddziału agencji NEXT. W 3 godziny dziewczyny miały objechać na rowerach miejskich 4 castingi w oddalonych od siebie punktach. Wszystkie spotkały się na najważniejszym: u Claudine Ivari . Poza nią dziewczyny oceniali Christophe Guillarmé, Valerian Hughes i Karim Bonnet. Efekty były łatwe do przewidzenia - nieodchudzona Honorata miała problemy z dopasowaniem się do rozmiaru 34, a Asia znów słabo radziła sobie z chodzeniem. Dlatego to one najgorzej poradziły sobie z zadaniem. Olga mimo babyface inspirowała projektantów pewnym siebie krokiem i nową, węższą figurą (choć u Guillarme też nie zmieściła się w dżinsy), a Michalina wydała im się interesująca. Ku zaskoczeniu wszystkich, zadanie wygrała Ania Bałon , która zachwyciła wszystkich projektantów. Tym samym udowodniła, że właściwe wymiary potrafią odwrócić uwagę od worków pod oczami i przestraszonego usposobienia. Ostateczne wyniki : Ania wystąpi w 4 pokazach, Olga w 3 (na tyle castingów dotarła), Michalina w 2. Honorata jednak nie przejdzie sie po paryskich wybiegach. Relacja z pokazów zostanie pokazana dopiero w następnym odcinku.

Ostateczną rozgrywką miała być sesja, ale tym razem była bardzo nieudana. Żadne zdjęcie nie zostało przez jurorów jednoznacznie pochwalone. Za obiektywem stanął Andre Rau , fotograf niewiele starszy od Terry'ego Richardsona , ale zanurzony w zupełnie innej epoce. Jego największe sukcesy to intymne portrety aktorów i reklamy kremów i szamponów, z udziałem gwiazd i supermodelek lat 90. Bez wątpienia ma zasługi, ale w segmencie fashion zawsze był... nudny. To, że ktoś robi świetny portret George'a Clooneya niestety nie znaczy, że uchwyci trudną urodę modelek high fashion.

Na planie z dziewczynami z Top Model było dość nudno i efektem są wtórne zdjęcia. Miały portretować sceny z paryskiego życia, ale fajne zadanie dostała tylko Honorata (jazda na wrotkach na schodach przed bazyliką Sacre Coeur). Asia miała odegrać poranek paryżanki - z bagietką w ręku i buldogiem francuskim na smyczy, co byłoby nawet atrakcyjne, gdyby strój był odrobinę bardziej casual, a pies grzeczniejszy. Michalinę posadzono samotnie w kawiarni z filmu "Amelia" i kazano odgrywać melancholię. Ale każdy, kto odwiedził to miejsce wie, że jej wytworna toaleta kłóciła się z mocno niezobowiązującym stylem knajpki. Anię Bałon posadzono w kolejnej stereotypowej paryskiej scenerii - na karuzeli, dzięki czemu uczestniczka poczuła się "naprawdę nietypowo wyjątkowo". Gratulujemy odwagi - Ania wspięła się na konika w niebotycznych szpilkach.

Jury najlepiej oceniło zdjęcie Olgi - naszym zdaniem najgorsze w zestawieniu. Olga w pięknej sukni została ustawiona przed kabaretem Moulin Rouge i towarzyszył jej zniewieściały model z bukietem róż. Trudno o większy banał. Uczestniczka wyglądała jakby usilnie broniła się przed zalotami czułostkowego chłopaka i robiła naprawdę nietwarzowe miny.

Oczywiście, nie popieramy wyrzucenia Honoraty, a jednocześnie mamy jej za złe, że nie potrafiła spiąć się i zrzucić kilka kilo na te wyjątkową okazję. Zachowała się jak typowa panna młoda, która przed wielkim dniem kupuje karnet na siłownię, a później i tak suknię trzeba poszerzać w ostatniej chwili. Swoją drogą to intrygujące, że znacznie lepsze zdjęcia robią Honoracie mniej doświadczeni fotografowie z łódzkich wystaw "Young Fashion Photographers NOW" (fot. Marcin Twardowski):

Honorata Wojtkowska w sesji 'Oxygen' dla Marcina TwardowskiegoHonorata Wojtkowska w sesji "Oxygen" dla Marcina Twardowskiego http://www.marcintwardowski.com

Naszym zdaniem program powinna była opuścić Olga za słabe zdjęcie i twarz, która nie zainspiruje współczesnych fotografów. Albo Asia , która konsekwentnie nie radzi sobie na wybiegu, a tym razem nie podołała również sesji. Chociaż niechęć do odchudzania była poważnym argumentem za usunięciem Honoraty.

Teraz chyba będziemy kibicować Michalinie. A Wy?

Zobacz też:

Magda Roman i Honorata Wojtkowska dla Glamour Collection by Mohito

Top Model 2 - sesja w stylu dawnego kina

Top Model 2 - zobacz jak kandydatki poradziły sobie w pokazie Wolińskiego

Kto powinien był odpaść w 12. odcinku Top Model 2?
Więcej o: