Rosie Huntington-Whiteley w stylu etno dla Harper's Bazaar

Były Aniołek VS i 3. najseksowniejsza modelka na świecie przybliża czytelnikom Harper's Bazaar trend etno na wiosnę 2012

Rosie Huntington-Whiteley tym razem wybrała świat mody zamiast Hollywood i pojawiła się na łamach grudniowego Harper's Bazaar . Fotografią zajął się Greg Kadel , którzy rzadko przyjmuje zlecenia od klientów innych niż różne edycje Vogue i lekko awangardowe Numero . Nikt tak jak Kadel nie umie wydobyć plemiennej dzikości w modelce. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia JAC z sesji w Numero #126 .

Monika JAC Jagaciak dla Numero, fot. Greg KadelMonika JAC Jagaciak dla Numero, fot. Greg Kadel skan Numero

Etno Rosie jest nieco bardziej wygłaskana, ale trzeba pamiętać, że to sesja dla wielkiego amerykańskiego zleceniodawcy. Edytorial z założenia ma być w stylu glamour i podkreślać wdzięki pięknej modelki/aktorki.

Stylizacją zajęła się Katie Mossman , a motywem przewodnim był trend na etno, szeroko obecny na wiosennych wybiegach, zwłaszcza w Nowym Jorku. Na początku 2012 r. mamy nosić printy w stylu plemiennym (plemię dowolne, do wyboru cały świat), kroje typu safari, motywy z afrykańskiej sztuki. Oczywiście, w sesji nie mogło zabraknąć elementu z kolekcji Donny Karan - jej etno projekty na wiosnę są bardzo charakterystyczne, ale nie wyglądają jak karykatura kolonialnych wyobrażeń o Afryce (jak u Michaela Korsa). Kolekcję Donna Karan wiosna 2012 reprezentuje specyficzna mała czarna:

Monika JAC Jagaciak dla Numero, fot. Greg KadelEAST NEWS/

Zobaczcie zmysłową Rosie Huntington-Whiteley dla Harper's Bazaar w naszej GALERII .

Więcej o: