McQ zadebiutuje na London Fashion Week

"Młoda" marka domu mody Alexander McQueen szybko się rozwija. Już na początku 2012 otworzy pierwszy samodzielny butik, a w lutym zadebiutuje na londyńskim tygodniu mody.

Czytelnicy Luli na pewno kojarzą markę McQ . Często noszą ja młode gwiazdy kina, najczęściej zbierając nasze pochwały. W tym miesiącu otwarto też pierwsze w Polsce stoisko "tańszego McQueena" - w otwartej przestrzeni 2. piętra domu mody vitkAc. Co ciekawe, marka funkcjonowała jak dotąd tylko w takiej formie sprzedaży.

McQ kolekcja jesień zima 2011McQ kolekcja jesień zima 2011 mat. prasowe McQMcQ kolekcja jesień zima 2011McQ kolekcja jesień zima 2011 mat. prasowe McQMcQ kolekcja jesień zima 2011McQ kolekcja jesień zima 2011 mat. prasowe McQ

McQ w porównaniu z marką-matką miało być bardziej młodzieżowe, lekko zbuntowane i po prostu tańsze (oczywiście nadal w zakresie drogie do bardzo drogie). Początki marki były trudne, na początku ubrania były produkowane na licencji przez Włochów z SINV SpA. Po wygaśnięciu kontraktu (i śmierci Lee McQueena ), McQ wróciła do Londynu, a stanowisko dyrektor artystycznej objęła Pina Ferlisi . Wraz z jej pierwszą kolekcja (j/z 2011) pomysł wreszcie chwycił. Młodsze gwiazdy chętnie pokazują się w ubraniach z metką McQ, a marka może sobie pozwolic na samodzielny, duży salon w Londynie.

Rihanna vs. Emma WatsonRihanna vs. Emma Watson Kolaż Lula.pl

Flagowy sklep McQ zostanie otwarty na początku przyszłego roku na Dover Street, w dzielnicy West End, kojarzonej z awangardową modą. Ale to nie koniec niespodzianek - McQ wejdzie też do zaszczytnego grona marek z London Fashion Week . Już w lutym w ramach tygodnia mody zostanie pokazana kolekcja na jesień/zimę 2012/2013!

Jeśli chcecie poznać McQ bliżej, w GALERII zamieszczamy lookbook kolekcji wiosna 2012 .

Jak myślicie, czy McQ będzie wielkim hitem? Plotki głoszą, że D&G niedługo przestanie istnieć, więc spora część młodszego rynku jest do przejęcia!

Zobacz też:

Wiosenny trend etno w sesji z Rosie Huntington-Whiteley

Czy McQ będzie takim hitem jak Marc by marc Jacobs?
Więcej o: