Półfinał Top Model 2 - ostra walka o podium

Plotki i przecieki potwierdziły się - skład finału nie zaskakuje, a jednak budzi skrajne emocje.

Półfinał programu z całą pewnością wzbudził skrajne emocje. Po pierwsze dlatego, że przecieki z października okazały się w 100% prawdziwe, a po drugie - tym razem jury oceniało całokształt pracy modelek i dziewczyny usłyszały ich całościową, nie zawsze satysfakcjonującą, ocenę.

Top Model 2 - paryskie stracie część druga

Mimo przedfinałowego nastroju i nadmiaru pracy przy pokazach, dziewczyny otrzymały jeszcze jedno poboczne zadanie, i to pod okiem Anji Rubik . Kandydatki pracowały jako żywe manekiny w witrynie Stella Forest. Podzielone na pary, miały przyciągać uwagę przechodniów. Cel: zwrócić ich uwagę na strojach, a nie na sobie.

Olga to jest duża konkurencja, ponieważ ma ładną twarz. Oczywiście... ja nie mam brzydkiej! - komentarz Ani Bałon.

Ania i Olga zdecydowały się nawet na performans przed sklepem, ale ich taneczne pozy przypominały bardziej grę mimów niż modeling, więc Michał Piróg skierował je z powrotem do butiku. Tam lepiej poradziła sobie Olga, bo Ania znów postawiła na zmysłowe pozy i skutecznie odwróciła uwagę od sukienki. Jeszcze ciężej przebiegła rywalizacja Asi i Michaliny , które prywatnie się przyjaźnią. Skrępowana zadaniem Michalina kryła się trochę za koleżanką i nie zachwyciła obserwującej zmagania Anji Rubik . Asia została uznana za najlepszą z czwórki i otrzymała w nagrodę biżuterie Apart i komplet Stelli Forest .

Ciekawsze od zadania okazały się relacje z pokazów. Pominięto Karima Bonnet , co potwierdza naszą tezę, że po 2010 r. świat o nim zapomniał. Największą relację przygotowano za to z pokazu projektanta-celebryty Christophe'a Guillarme , u którego wystąpiły wszystkie cztery kandydatki. Ulubienicą projektanta została Ania , ale Oldze również należą sie pochwały za ten występ. Michalina wypadła średnio, bo wizaż pokazu i dobrane dla niej kreacje odjęły jej uroku. Asia prezentowała się świetnie, ale zaliczyła wpadkę choreograficzną, kompletnie nie zgrywając się z modelką, która wyszła przed nią. Studentka medycyny przyjęła to nerwowo i po pokazie zniknęła w kuluarach by (pod okiem kamery oczywiście) popłakać się ze złości.

To była ostatnia szansa Asi, bo na pozostałych castingach nie poradziła sobie najlepiej. Valerian Hughes zatrudnił Anię , Olgę i Michalinę. Dwie pierwsze zachwalał po pokazie, sugerując, że tego wieczoru były najlepszymi modelkami na wybiegu. Ania dostąpiła nawet zaszczytu zamknięcia pokazu w długiej, czarnej sukni z cekinów. Zgodnie z prośbami projektanta, na wybieg wyszła wolnym, dostojnym krokiem i pozostawiła bardzo eleganckie wrażenie. Michalina prawdopodobnie przegrała ze stresem, bo zaprezentowała się dość sztywno.

Największą niespodzianką (i triumfem Ani Bałon ) był jednak pokaz Claudine Ivari . Uznana projektantka przygotowała dla kandydatki dwie stylizacje i była bardzo zadowolona z jej pracy. Już wcześniej niepokoił nas brak Olgi na zdjęciach z pokazu i zgodnie z naszymi przypuszczeniami, modelka odpadła na etapie przymiarek. Żadna z proponowanych przez Ivari sukien nie chciała się dopiąć w biuście, a Olga z lekkimi pretensjami domagała się swojej sukienki z castingu. Niestety, ta została już zarezerwowana dla innej, bardziej doświadczonej modelki. Biedna Olga - przypominamy modelkę plus-size(?) z wybiegu Ivari :

Claudine Ivari wiosna lato 2012Claudine Ivari wiosna lato 2012 East News

Drugą paryską sesję, niemającą jednak wpływu na decyzję jury, wykonał Guillaume Malheiro , młodziutki "Salvador Dali francuskiej fotografii" (cokolwiek by to miało znaczyć). Nam wydaje się raczej, że fotograf wzoruje się na Davidzie LaChapelle . Ujęcia były dość udane, choć jury nie było w pełni usatysfakcjonowane. Skrytykowało Olgę. Niesłusznie, bo jej zdjęcie było niezłe, a wiele bardzo słabych ujęć kandydatki, nie wiedzieć czemu, otrzymywało pochwały. Zasłużone pochwały odebrały Ania i Joanna , a zdjęcie Michaliny zebrało sprzeczne recenzje. Ostatecznie Marcin Tyszka podkreślił, że jego zdaniem stylizacja na lata 80. bardzo służy Michalinie. Na zdjęciu owszem, ale fryzura na pudla była dość kontrowersyjnym rozwiązaniem. Dodatkowym utrudnieniem dla Olgi i Asi było pozowanie w kreacjach haute couture , ta pierwsza miała trudności z poruszaniem się w zbroi z plastikowych płytek, a Joanna pozowała w przezroczystej sukni, która nie zgrała się z jej bielizną.

Jednak to całokształt pracy w programie decydował o składzie finału. Ostatecznie jury uznało, że miejsca na podium należą się Oldze, Michalinie i Ani . Kontrowersyjne? Wyrzucając Joannę , pozbyto się ostatniej dziewczyny z trójcy królowych obiektywu - Magdy, Honoraty i Asi . To one inspirowały fotografów i świetnie pracowały w sesjach zdjęciowych. Jednak, wszystkie nie zdążyły przygotować się do modelingu wybiegowego, przeszkadzały im wymiary i blokady psychiczne (Asia). Sama Asia wyrzuciła z siebie:

Pozostawiam decyzję bez komentarza.

My też mamy problem z decyzją jury - Asia dobrze sprawdziłaby się w finale. Bez wątpienie na awans zasłużyła sobie Ania Bałon - tytan pracy, który mocno walczył o pozostanie w programie na każdym etapie. Szalenie denerwująca Ania , udowodniła, że dziwaczne zachowanie nie przeszkadza jej w znajdowaniu zleceń i w pewnym momencie zaczęła zaskakiwać bardzo pozytywnie. Olgę zawsze widzieliśmy raczej w roli miss, ale nieźle sprawdziła się na wybiegu. Jednak, ostatnim naprawdę dobrym zdjęciem Olgi była fotografia z krabem , kilka ładnych odcinków temu. Jej wygrana z niezwykle fotogeniczną (i zmienną) Asią zaskakuje. Z kolei Michalina ma duży potencjał, ale od kilku odcinków obserwujemy jak kompleksy nie pozwalają jej odnieść sukcesu. Czy Asia nie radziła sobie w Paryżu lepiej od koleżanki?

Zachęcamy do dyskusji - zgadzacie się z decyzją jury? Czy to najlepszy skład finału? Czy Ania zaskoczy wszystkich i wygra "Top Model 2"?

GALERIA ZDJĘĆ Z ODCINKA

Jeśli chcecie zobaczyć Anię, Michalinę i Olgę na wybiegu u Valeriena Hughes i Claudine Ivari przypominamy profesjonalne zdjęcia z pokazu

Porównajcie kandydatki do tytułu top model 2 na wybiegu Christophe Guillarme:

Kto wygra drugą edycję Top Model?

Zobacz także:

Top Model 2 w Paryżu - sesja ze scenami z paryskiego życia

Magda Roman i Honorata Wojtkowska - kontrakt z D'vision i sesja w Glamour

Kto powinien wygrać Top model 2?
Więcej o: