Prosto z okładki: Kate Moss czy David Bowie?

Najdziwniejsze wcielenie Kate Moss od lat? Tym razem hołd dla Davida Bowie jest bardzo dosłowny.

Ikona brytyjskiego modelingu ponownie pojawiła się we wcieleniu bezpośrednio nawiązującym do dorobku Davida Bowiego . Muzyk nie tylko nagrał ponad 20 albumów, ale stworzył własną ikonografię i alternatywne życiorysy. Jednym z jego bardziej emblematycznych wcieleń był Ziggy Starudust - kosmita, który przybył na Ziemię po to, żeby zostać wielką gwiazdą rocka, a później popełnić samobójstwo na scenie.

To do niego upodabnia się Kate Moss na najnowszej okładce Vogue Paris . Stylizacja jest bardzo dosłowna, Moss byłaby trudna do rozpoznania gdyby nie jej charakterystyczny tatuaż z niedbale narysowaną kotwicą. Autorami zdjęcia okładkowego są mistrzowie posługiwania się kolorem Mert Alas and Marcus Piggott , a Kate ma na sobie kreację od Balmain . Jej silna charakteryzacja nie wzięła się z przypadku - grudniowo-styczniowy numer poświęcony jest muzyce.

Co zabawne, Kate już ma w portfolio okładkę Vogue stylizowaną na inne wcielenie Bowiego - Aladdina Sane . Alladin pojawił się w 1973, rok po Ziggym, a jego cechą charakterystyczną był rysunek czerwonej błyskawicy przecinającej twarz.

Porównajcie sami: Kate Moss na okładce Vogue UK (maj 2003) i Kate Moss w Vogue Paris (grudzień 2011) Kate Moss jako David Bowie na okładkach Vogue UK i Vogue ParisKate Moss jako David Bowie na okładkach Vogue UK i Vogue Paris fashionista.com

Więcej o: