Lea T. na okładce ELLE i w sesji z... Andrejem Pejicem

Lea T. po zakończeniu procesu zmiany płci prezentuje się świetnie na okładce ELLE Brazil.

Lea T. jest najbardziej emblematyczną postacią ruchu LGBT w świecie modelingu. Urodzona jako Leandro Cerezo od 2008 r. poddawała się kuracji hormonalnej, przez ten cały czas pracując jako modelka - pozwalając sobie nawet na kontrowersyjny akt w Vogue Paris . W marcu 2011 Lea przeszła ostateczną operację zmiany płci i od tego czasu chętnie pracuje też w rodzimej Brazylii. Pojawiła się na Sao Paulo Fashion Week i Fashion Rio Summer 2012 , gdzie prezentowała kostiumy kąpielowe marki Blue Man . Pikanterii historii dodaje fakt, że ojciec Lei - dawna gwiazda futbolu Toninho Cerezo - najpierw się jej wyparł, a później przeszedł magiczną przemianę i zaczął opowiadać w mediach o miłości do córki.

Lea T w Vogue ParisLea T w Vogue Paris fot. skanTransseksualna Lea T. podczas pokazu Blue Man - Fashion Rio Summer 2012Transseksualna Lea T. podczas pokazu Blue Man - Fashion Rio Summer 2012 fot. EAST NEWS

Lea nie odniosłaby sukcesu, gdyby nie przeprowadzka do Mediolanu. Studiując weterynarię (!), modelka zatrudniła się jako asystentka Ricardo Tisci (dyr. kreatywny Givenchy), a wkrótce później muzą i bliską przyjaciółką projektanta. To kampanie i pokazy Givenchy pomogły Lei przebić się na okładki ważnych magazynów. Zrozumiałe, że na pierwszej w swoim portfolio okładce ELLE transseksualna modelka występuje właśnie w ubraniach tego domu mody , a konkretnie w komplecie z kolekcji Resort 2012. Wykorzystanie strojów z przyszłorocznej kolekcji typu resort tym razem ma sens - w Brazylii właśnie panuje sezon plażowy. Zdjęcie jest autorstwa Fabio Bartelta.

To nie koniec niespodzianek od ELLE. Dziewczyna z okładki wzięła też udział w nagraniu klimatycznego filmu w czerni i bieli, fascynującego i niepokojącego zarazem:

 

Oprócz ważnej okładki, najważniejszej od czasu słynnego pocałunku z Kate Moss w magazynie LOVE, modelka ostatnio pozowała do sesji będącej spełnieniem marzeń każdego, kto kocha modę i tematykę queer . Na planie modelka spotkała inną ikonę nurtu transgender - Andreja Pejica . Zgodziła się także zrzucić na chwilę sukienki Givenchy i wystąpić w smokingu, w szalonym tangu z Pejicem . Sesję wyprodukował magazyn Candy, reklamujący się jako pierwsze czasopismo modowo-lifestyle'owe o tematyce transseksualnej. Sesję fotografował Andreas Larsson , a modelom towarzyszyła m. in. Farida Khelfa , pierwsza top modelka arabskiego pochodzenia w historii.

Andrej Pejic i Lea T. w magazynie Candy Andrej Pejic i Lea T. w magazynie Candy  wp.clicrbs.com.br

Okładka ELLE, zdjęcia z sesji dla Candy, a także więcej zdjęć Lei T. w GALERII !

Zobacz też:

Andrej Pejic w Numéro - poznajecie?

Zombie Boy i Andrej Pejic razem!

Pocałunek Kate Moss i transseksualnej modelki Lei T. >> Transseksualna Lea T. w kreacjach Givenchy >>

POdoba Wam się Lea T.?
Więcej o: