Karlie Kloss w Vogue Italia - sexy czy przerażające?

Vogue Italia znów w awangardzie. Po słynnej talii Stelli Tennant ten sam fotograf portretuje wysportowane ciało Karlie Kloss.

W nowym Vogue Italia okładkę i najważniejszy edytorial zdobi Karlie Kloss - 19-latka, która w ciągu ostatniego roku awansowała do 4. miejsce w rankingu models.com, stając się tym samym najlepszą amerykańską modelką. Rodacy ją kochają, ale trudno im było zaakceptować, że mała Karlie (w branży już od kilku lat) dorasta. Jej pierwsze zdjęcia topless wywołały kontrowersje, a ostatnio zadebiutowała w pokazie bielizny Victoria's Secret. Teraz Karlie idzie na całość i pozuje zupełnie nago i to dla fotografa, który portretuje ciało inaczej niż wszyscy - Stevena Meisela .

Meisel często pracuje dla Vogue Italia , które przejęło po francuskiej edycji pałeczkę najbardziej awangardowego Vogue'a. W edytorialu "Body by Kloss", fotograf jest wyraźnie zafascynowany wysportowanym ciałem modelki, portretując je w nawiązaniu do legendarnego zdjęcia Alek Wek .

Alek Wek fot. Herb RittsAlek Wek fot. Herb Ritts herbritts.com

Tylko, że Karlie wyszła na zdjęciach bardzo atletycznie. Modelka, która wiele lat trenowała taniec baletowy, jest bez wątpienia bardzo wysportowana, a w zdjęcia w Vouge Italia wydobywają każdy jej mięsień i ścięgno. Edytorial jest hołdem dla ludzkiego ciała - giętkiego, mocnego i silnego. Nam ta estetyka kojarzy się filmami Leni Riefenstahl, gloryfikującymi sportowców III Rzeszy, ale edytorial z pewnością znajdzie też entuzjastów.

Co sądzicie o nowej sesji Karlie Kloss? Jeszcze sexy czy już scary?

Zobacz całą sesję w GALERII

AKTUALIZACJA : Po fali krytyki w Internecie, ze strony internetowej Vogue Italia zniknęło jedno ze zdjęć, na którym Karlie prezentuje efektowny skręt bioder (u nas główne zdj. po prawej). Komentarze wahały się od spekulacji o anoreksji bohaterki do oskarżeń o bardzo agresywny retusz zdjęć.

Zobacz też:

Karlie Kloss: głośny debiut Victoria's Secret i kontrowersyjna sesja

Szokująca talia Stelli Tennant w Vogue Italia

Więcej o: