Anja Rubik i agencja D'vision rozstają się z programem "Top Model"

Anja Rubik postanowiła nie wznawiać kontraktu z TVN, w dodatku ze współpracy rezygnuje też agencja Lucyna Szymańska i cała agencja D'vision.

To już oficjalnie potwierdzone! Prawdziwa top model rozstaje się z TVN-owskim "Top Model". Co gorsza (dla programu) ze współpracy rezygnuje też jej agentka i szefowa agencji D'vision Lucyna Szymańska . W ten sposób program zostaje pozbawiony wsparcia ze strony prawdziwej top modelki i pleców wiodącej warszawskiej agencji modelek, odpowiedzialnej za wypromowanie Anji i Zuzanny Bijoch .

Co to oznacza w praktyce? Kandydatki na modelki nie będą mogły liczyć na fachową pomoc i rady, kogoś kto już wdrapał się na sam szczyt. Dziewczyny nadal będą mogły liczyć na feedback od jury, ale przypominamy - w składzie jury nie ma ani jednej prawdziwej modelki. Marcin Tyszka i Dawid Woliński znają biznes tylko od drugiej strony i, nie ukrywajmy, w programie pojawiają się raczej dla autopromocji. Tyszka wielokrotnie wspominał, że mają razem poprowadzić autorski program. Karolina Korwin Piotrowska wypowiada się głównie w dziedzinie psychologii, a Joanna Krupa jest specjalistką w dziedzinie amerykańskiego fotomodelingu. Nie orientuje się zbyt dobrze w świecie edytoriali high fashion i europejskich wybiegów. Zawsze sympatyzuje z kandydatkami podobnymi do siebie, mimo, że mają większą szansę na kampanię Calzedonii niż zdjęcia w Vogue Paris .

Brak Lucyny Szymańskiej będzie mniej zauważalny, ale w praktyce bardziej istotny. To ona zapewniała modelkom przyszłość po programie. Gdy zgasły światła i kamery, to dzięki D'vision nieliczne kandydatki z predyspozycjami do zawodu dostawały zlecenia w Polsce i zagranicą. Gdyby nie wsparcie prężnej i posiadającej kontakty agencji, być może Ania Piszczałka czy Magda Roman przepadłyby równie szybko, co niższe i mniej ciekawe finalistki.

Zarówno Anja Rubik, jak i Lucyna Szymańska tłumaczą swoją decyzję brakiem czasu i nowymi projektami. Oczywiście Anja jest teraz bardzo zajęta kampaniami na przyszły sezon i rozwijaniem wiedeńskiego 25 Magazine , ale w planach jest też duży projekt, którego szczegóły są na razie słodką tajemnicą D'vision. Oczywiście Anja będzie wpadać do Polski, zarówno z powodów rodzinnych, jak i zawodowych (np. kontrakt z Apart).

Anja Rubik na konferencji prasowej TVN 09.08.2011Anja Rubik na konferencji prasowej TVN 09.08.2011 REPORTER/Fotek/REPORTER Anja Rubik na konferencji ramówkowej TVN

Innymi planami zasłania się też D'vision . Jednak spójrzmy prawdzie w oczy, jeśli agencja skupia się na własnym, dużym projekcie, to znaczy, że projekt "Top Model" przestał się opłacać. Czyżby dostarczał niewystarczającej liczby naprawdę obiecujących modelek? A może formuła programu, coraz bardziej przypominająca "Big Brother" zaczynała być wizerunkową kulą u nogi? Faktycznie TVN nie promuje zbyt pozytywnego (czy prawdziwego) obrazu modelki. W telewizji modelka nie musi być specjalnie wysoka, ani chuda, ale warto, żeby opowiadała o trudnym dzieciństwie i wahaniach wagi.

Wiadomość o odejściu kluczowych dla programu osób rozeszła się nagle, tuż przed finałem 2. edycji. Zapewne TVN nie ma jeszcze gotowych rozwiązań na przyszły rok. Czy wejdzie we współpracę z inną agencją? I czy ta agencja będzie w stanie zaoferować udział innej wziętej modelki?

Przestaniecie oglądać "Top Model"? A może już Was znudził reality show o modelkach?

W GALERII zobaczycie najlepsze momenty Anji Rubik z drugiej edycji Top Model.

Zobacz też:

Ania, Olga, Michalina. Która z nich zasługuje na wygraną? GŁOSUJ

Olga Kaczyńska wygra Top Model... wg bukmacherów

Półfinałowa sesja Top Model 2 - Asia odpadła, Olga w finale

Więcej o: