Rusza 4. edycja FASHION DESIGNER AWARDS

To już czwarta edycja międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów. Tym razem inspirowana kreacjami starego Hollywood!

Konkurs FASHION DESIGNER AWARDS organizowany jest od grudnia 2008 roku. To inicjatywa, której celem jest wspieranie młodych, utalentowanych ludzi, pasjonatów mody, których marzeniem jest rozwój i edukacja w zakresie projektowania ubiorów. Konkurs kierowany jest do wszystkich, których ambicją jest edukacja w zakresie fashion oraz inwestycja we własną przyszłość - z mat. prasowych.

Do 29 lutego każdy młody, aspirujący projektant może nadesłać swoje prace, utrzymane w stylistyce lat 60. i 70. Inspiracją mają być:

gwiazdy srebrnego ekranu jak Marlin Monroe, Rita Hayworth, ogromne Cadillacki, rock and roll, a następnie nadchodzące pokolenie dzieci kwiatów i pełnej wolności w przekonaniach i stylu.

W jury zasiądą znani projektanci i osoby publiczne, m.in. Gosia Baczyńska, duet BohoBoco, Kasia Zielińska, Maciej Zień, czy Beata Sadowska. Wśród nagród dla zwycięzcy 1. miejsca znalazły się m. in.: staż w atelier zagranicznego kreatora mody (gościa specjalnego i przewodniczącego jury Fashion Designer Awards 2012), nagroda pieniężna o wysokości 10 000 PLN, wyjazd na Fashion Week w Paryżu, 2 tygodniowy staż w firmie ufundowany przez PUMA Polska i pełne 2,5 letnie stypendium w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru.

Zwycięzca będzie mógł też zaprezentować swoją kolekcję podczas Gali 5. edycji Fashion Designer Awards 2013 w Warszawie. Warto zauważyć otychczasowi laureaci konkursu to teraz gorące nazwiska. W 2009 r. była to Sabrina Pilewicz , w 2010 - Piotr Drzał , a w 2011 - Małgorzata Skorupa. Sabrina zrobiła błyskawiczną karierę biznesową gdy w jej torebkach zakochały się celebrytki, a Piotr z sukcesem pokazuje swoje projekty na Fashion Week Poland. Czekamy na następnego zwycięzcę!

Lula objęła patronat nad tym ważnym dla polskiej mody wydarzeniem.

Więcej o: