Daga Ziober - wschodząca gwiazda w dwóch nowych sesjach

Najlepszy polski debiut 2011 wytrwale dąży na sam szczyt.

Odkrycie pokazu Valentino Couture w styczniu, exclusive u Calvin Klein na jesień 2011, jedna z bardziej rozrywanych modelek ostatniego New York Fashion Week, gwiazda pokazu Emilio Pucci na wiosnę 2012. Ostatni rok należał do Dagi Ziober . W rankingach daleko jej jeszcze do innych sławnych Polek przed 20-tką ( JAC i Bijoch ), ale wydaje się pewne, że licealistka z Wrocławia dostanie się w 2012 do najlepszej 50-tki na models.com.

Daga wreszcie została doceniona w ojczyźnie i zasłużyła sobie na okłądkę i pierwszy duży edytorial w liczącym się polskim magazynie. Dla Fashion Magazine sfotografował ją Mateusz Stankiewicz , a wyrafinowane stylizacje stworzyły Anna Poniewierska i Monika Lewandowska . Stylistki zastosowały genialny chwyt przemienienia modelki w diwę z pierwszej połowy XX w., gdzieś w okolicy lat 40. i 50. W jakiś nieoczywisty sposób Daga Ziober kojarzy nam się ze stylowym serialem "Mad Men".

Daga Ziober w Fashion Magazine, nr 38, ZIMA 2011/2012 Daga Ziober w Fashion Magazine, nr 38, ZIMA 2011/2012  skan Fashion Magazine

Jeszcze dalej cofnęli się twórcy Vogue Germany w nowym, styczniowym numerze. Daga w peruczce w stylu lat 20., wygląda jak tancerka z wypełnionych bohemą paryskich barów. Jej stroje nawiązują do, przywróconej światu przez Gucci , estetyki art deco. Zdjęcia Polce zrobił piekielnie zdolny Sebastian Kim , ten sam, który w Numero fotografował Andreja Pejica i Gintę Lapinę w roli bliźniaków, a raczej bliźniaczek. Oczywiście zlecanie modelkom machania nogami we wszystkie strony świata jest już normą, ale pozycje, w których fotograf "zamroził" Dagę są porywające.

Koniecznie obejrzyjcie polską i niemiecką sesję Ziober . Przekonajcie się, dlaczego ta, w gruncie rzeczy niezbyt piękna dziewczyna, jest najlepiej zapowiadającą się polską modelką. GALERIA!

Zobacz też:

Rubik, Bijoch i inne top modelki prezentują wiosenne kolekcje w Vogue US

Magda Frąckowiak w dwóch Vogue'ach, Kasia Struss w "Top Model (?)

Więcej o: