Pierwsze kampanie na wiosnę 2012: Gisele Bündchen dla Versace i Givenchy

Nieco zapomniana Gisele Bündchen i duet foto Mert & Marcus zrobili wspólnie dwie zupełnie różne kampanie na wiosnę 2012 - Versace i Givenchy.

Gdy Gisele Bündchen zamknęła pokaz Givenchy na wiosnę 2012, wszyscy zastanawiali się czy dawna supermodelka jest nową muzą ekscentrycznego Riccardo Tisci . Lubujący się w mrocznych klimatach projektant lubi "odkopywać" nieco zapomniane piękności. Do kampanii jesiennej zatrudnił Naomi Campbell , a jej próba wcielenia się w prężącą się na jedwabnej poduszce panterę była świetna!

Naomi Campbell w kampanii Givenchy jesień 2011Naomi Campbell w kampanii Givenchy jesień 2011 mat. prasowe Givenchy

Teraz kolej na Gisele! Brazylijska modelka i dawna narzeczona Leonardo DiCaprio pracuje teraz znacznie rzadziej niż przed laty, od czasu do czasu pozując w jakimś edytorialu. Ricardo Tisci postanowił ją przywrócić światu mody. Na tyle skutecznie, że supermodelkę podebrało Versace i także zatrudniło do wiosennej kampanii. Nawet fotograf jest ten sam - zdjęcia zrobił słynny duet Mert & Marcus !

Ale jak dotąd ujawnione zdjęcia świadczą o tym, że więcej jest tu różnic niż podobieństw. Dla Donatelli Versace, Gisele przeradza się w tzw. "kobietę Versace" - czyli ideał włoskiej, zmysłowej blondynki (założenia tlenionej). Wypada to skromniej niż w kampanii taniej linii dla H&M, ale i tak... trzeba lubić ten rodzaj glamour . Nadmiar złotych ćwieków (wszędzie) i dzikie, 90s wzory (na koszuli modela) nieco przerażają.

Kampania Givenchy zapowiada się bardziej interesująco, ale jak na razie ujawniono jedno zdjęcie. Gisele pozuje z dwoma modelami (Chris Moore i Simone Nobili) na tle pickupa zaparkowanego na plaży w Barcelonie. W tle jest nawet deska surfingowa, ale kampania w niczym nie przypomina radosnych reklam Roxy! Plaża jest ciemna i złowieszcza, a dramatyczności scenie dodaje czarny pies obronny, trzymany na smyczy w delikatnej dłoni Gisele. Jej strój z czarnej skórzanej plecionki (z baskinką) nawiązuje do nowoczesnego gotyku w modzie.

Porównaj kampanie W GALERII . Która podoba Wam się bardziej?

Zobacz też:

Sesja w stylu Paris Hilton w "V Magazine"? !

Więcej o: