Honorata z "Top Model 2" w sesji promującej polskich projektantów

Pamiętacie okładkę "Żurnala"? Jej autorka, Kamila Suchożebrska, zaprosiła Honoratę do kolejnej sesji.

Minimalistyczny portret Honoraty Wojtkowskiej zdobi okładkę pierwszego numeru nowego magazynu Karoliny Korwin-Piotrowskiej . Autorką zdjęcia, jak również innych sesji z uczestniczkami " Top Model " z Żurnala, jest Kamila Suchożebrska . Praca z uczestniczką programu układała się tak dobrze, że fotografka postanowiła zaprosić ją do jeszcze jednej sesji.

Sesja nosi tytuł "Black Soul", a jej estetyka nawiązuje do filmu "Czarny Łabędź" ("Black Swan").

Chcieliśmy zestawić delikatną, słowiańską urodę modelki z mrocznymi, awangardowymi kreacjami. Dlatego od razu pomyśleliśmy o młodych, zdolnych projektantach, dla których ten styl jest bardzo bliski - tłumaczą styliści z fashionPROfashion.

W sesji wykorzystano ubrania Sebastiana Owsianki i Dominiki Cybulskiej oraz dodatki i biżuteria Kariny Królak, Pawła Pyzika i duetu Eliwer . Owsianka to jeszcze licealista, a jego prace nawiązują do twórczości Maldorora , ale z pewnością warto obserwować rozwój kariery młodziutkiego designera. Świetną małą czarną z kłębowiskiem taśmy VHS zamiast spódnicy i kombinezon z piórami pokazywaliśmy już w lookbooku z Beatą Szarłowską z "Top Model 1" . Z kolei spódnica z obrazem El Greco i transparentna bluzka ze skórzanym "liściem" to projekty Dominki Cybulskiej , finalistki Fashion Designer Awards 2011 .

Sesja pokazuje delikatną modelkę od innej strony i, mimo pewnego opatrzenia gotyckiej estetyki, bardzo nam się podoba. Zimna uroda Honoraty świetnie nadaje się do awangardowych zdjęć i skutecznie promuje młodą polską modę.

Podoba Wam się nowa sesja z Honoratą?

foto: Kamila Suchożebrska modelka: Honorata Wojtkowska/ D'Vision stylizacja: Marta Śliwińska Rafał Kruhlik/fashionPROfashion make-up: Anna Borek fryzury: Tomasz Zajczyk

GALERIA

Zobacz też:

Zabawna sesja Olgi Kaczyńskiej

Więcej o: