Pokaz Chanel haute couture pełen polskich modelek

Jeśli pokaz Dior haute couture porównaliśmy do "Mad Men", to Chanel należałoby porównać do retro serialu o stewardesach "Pan Am"!

Samolot, w którym odbył się podniebny pokaz Chanel haute couture był pieczołowicie budowany przez 3 tygodnie. Samo umieszczenie go we wnętrzach Grand Palais w Paryżu zajęło kolejny tydzień. Wszystko po to, żeby wywołać realne wrażenie podróży luksusowym odrzutowcem na 250 miejsc. Realistyczny nie był tylko sufit - pokryty 32 projektorami wyświetlającymi obrazy chmur. Okno z chmurami dekorowało także zaproszenia rozesłane do gości.

Wizualizacja przestrzeni - pokaz Chanel haute couture wiosna lato 2012Wizualizacja przestrzeni - pokaz Chanel haute couture wiosna lato 2012 mat. prasowe ChanelZaproszenie na pokaz Chanel haute couture wiosna lato 2012Zaproszenie na pokaz Chanel haute couture wiosna lato 2012 mat. prasowe Chanel

W tej przestrzeni zaprezentowano kolekcję luźno inspirowaną mundurkami stewardess, a także modą lat 20. i 50. Karl Lagerfeld ponownie postawił na fasony charakterystyczne dla pret-a-porter, a kunszt wysokiego krawiectwa podkreślił drobiazgowymi zdobieniami. Głównym motywem była mocno obniżona talia -właściwie nie do bioder, a do samej pupy. Odważny pomysł dobrze prezentował się na chudych modelkach, ale czy jakaś gwiazda odważy się na to? Lagerfeld bawi się także z formami pięknych, bufiastych rękawów i oryginalnych kołnierzy. Te ostatnie szeroko okalały szyję albo przyjmowały bardziej współczesne, geometryczne formy.

Bardziej casualowe sylwetki uszyto z chanelowskiej wełny boucle, a kreacje wieczorowe z delikatnych muślinów we wszystkich kolorach nieba: od błękitu i szarości, aż do burzowego granatu. W podobnej palecie utrzymano elementy dekoracyjne. Prawdziwe szaleństwo koralików, kamieni, kulek i... granatowych materiałowych kamelii pokryło szczelnie tkaniny. Z daleka kolekcja może wydawać się nudnawa, ale zdecydowanie zyskuje przy bliższym poznaniu!

W roli pięknych stewardess o szalonych cyberpunkowych fryzurach wystąpiły zarówno kluczowe top modelki, jak i debiutantki lansowane przez samego Karla, np. Melissa Stasiuk, Argentynka polskiego pochodzenia, której drzwi do kariery otworzył chanelowski pokaz "Paris-Bombay" . W odrzutowcu Chanel pojawiła się rekordowa w skali tygodnia haute couture liczba polskich modelek. Nie zabrakło top modelek - Anji Rubik i Kasi Struss , ale pojawiły się także dziewczyny, które powoli przebijają się do sławy - Patrycja Gardygajło i Karolina Wąż !

Cały pokaz prezentujemy w GALERI I , dla niezorientowanych podpisaliśmy Polki.

Zobacz też:

Już jest! Tańsza kolekcja KARL by Karl Lagerfeld

Więcej o: