Gwiazdy wybiorą nowy modowy talent - relacja z konferencji Fashion Designer Awards 2012

Byliśmy na konferencji Fashion Designer Awards 2012. Dowiedz się, na co uwagę w tej edycji modowego konkursu zwrócą Gosia Socha, Beata Sadowska czy projektanci z duetu Bohoboco i zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Już w maju poznamy nowy polski talent w branży mody. To wtedy odbędzie się bowiem wielka, finałowa gala konkursu Fashion Designers Awards , który co roku od czterech lat daje młodym twórcom niesamowitą szanse na zrobienie prawdziwej kariery.

Konferencja inaugurująca tegoroczną edycję FDA odbyła się we wtorkowe popołudnie w restauracji Grill & Co. Mimo mrozu zasiadające w jury gwiazdy nie zawiodły organizatorów i pojawiły się na spotkaniu. Aktorka Małgorzata Socha , dziennikarka Beata Sadowska , piosenkarka Natalia Kukulska i fotograf Lidia Popiel zdradziły, na co przede wszystkim będą zwracać uwagę i czego oczekują od zgłaszających swoje kolekcje do konkursu projektantów.

Fashion Designer AwardsFashion Designer Awards AKPA/Mat.prasowe

Tematem nadchodzącej edycji FDA jest Hollywood lat 60' i 70' - a więc niewyczerpane źródło inspiracji. To wtedy swoje kultowe dzieła nakręcił Woody Allen (wspomnijmy choćby Manhattan czy Annie Hall", wtedy wyprodukowano niezapomnianego "Ojca Chrzestnego" , wtedy też największe gwiazdy kina ubierał Yves Saint Laurent , a Mick Jagger z modelką Jerry Hall u boku lansowali modę na rock'n'rollowy styl życia.

Ten okres w historii Hollywood to duże wyzwanie - nie dość, że dużo o nim wiemy, to artyści nieprzerwanie z niego czerpią - powiedziała Socha, po raz drugi zasiadająca w jury konkursu. - Dlatego będę szukać osoby, która podejdzie do mody z tych czasów w sposób kreatywny, nie będzie kopiowała tego, co już było, jej kolekcja nie będzie czysto odtwórcza. Dość już wariacji na ten sam temat - potrzebujemy czegoś świeżego.

Małgorzata SochaMałgorzata Socha AKPA/Mat.prasowe

Z kolei Sadowska wyznała:

Czekam na coś, co mnie zachwyci, na coś oryginalnego, co nie będzie przeładowane w formie. Jestem zwolenniczką hasła "mniej znaczy więcej", a więc osoby ceniące sobie minimalizm mogą u mnie liczyć na dodatkowe punkty.

Beata SadowskaBeata Sadowska AKPA/Mat.prasowe

W kapitule oceniającej zgłaszane do konkursu kolekcje zasiadają też projektanci z duetu Bohoboco. Zwycięzcy oferują oni staż w swojej pracowni:

Choć Bohoboco działa prężnie już od jakiegoś czasu, to jednak wciąż dopiero się rozwijamy. Dlatego wybrana przez nas osoba będzie miała tę wyjątkową możliwość obserwowania, jak powstaje marka. Obserwując ten proces można się bardzo wiele nauczyć - powiedzieli.

BohobocoBohoboco AKPA/Mat.prasowe

Uczestników IV edycji Fashion Designer Awards oceniać będą również m.in. włoski projektant Roberto Musso (więcej na ten temat: tutaj), Maciej Zień, Gosia Baczyńska, aktorka Katarzyna Zielińska, stylistka Dorota Williams, fotograf i red. naczelny magazynu "KMAG" Mikołaj Komar.

Konferencję prowadziła Karolina Malinowska . Czy w jakikolwiek sposób odniosła się do niedawnej rezygnacji z funkcji "modowej wyroczni" i zerwania współpracy z Joanną Horodyńską? Cóż, w pewnym momencie powiedziała: "Spokojnie, ja już nie gryzę". To "już" wydało się bardzo znaczące.

Trzeba przyznać, ze Malinowska sprawdziła się w roli konferansjerki, a do tego bardzo korzystnie wyglądała:

Karolina MalinowskaKarolina Malinowska AKPA/Mat.prasoweKarolina MalinowskaKarolina Malinowska AKPA/Mat.prasowe

Dodajmy, że Lula.pl jest patronem medialnym Fashion Designer Awards 2012 .

Więcej zdjęć z konferencji znajdziecie w naszej GALERII - zapraszamy!

Więcej o: