Uma Thurman w obiektywie Petera Lindbergha dla VOGUE ITALIA

Uma Thurman okiem jednego z najsławniejszych fotografów świata, Petera Lindbergha - jak oceniacie czarno-białą sesję?

Podobno praca z Umą Thurman to marzenie tak każdego projektanta, jak i każdego fotografa. Tym razem poszczęściło się Peterowi Lindberghowi , choć może odwrotnie - poszczęściło się Thurman. W końcu ten wybitny artysta fotograf jest znany z doskonałej jakości zdjęć oraz z tego, że potrafi ukazać na zdjęciu prawdziwe piękno oraz nawet tę najbardziej ukrytą stronę każdej kobiety...

Lindbergh to już nie tylko wysokiej klasy artysta, to prawdziwa ikona. Do historii przeszły jego czarno-białe zdjęcia, jakie robił w latach 90' takim gwiazdom, jak Kate Moss czy Linda Evangelista . Zresztą uwielbiał fotografować modelki - najchętniej w wersji bez ubrań:

Kate MossKate Moss Peter LindberghModelki lat 90'Modelki lat 90' Peter Lindbergh

Lindbergh wydał również album - należący do jednych z najbardziej pożądanych albumów o modowych na świecie - pod tytułem "10 Women by Peter Lindbergh" , w którym uwiecznił największe gwiazdy złotej ery modelingu. Zamieszczone w nim zdjęcia, przedstawiające Naomi Campbell, Helenę Christensen, Cindy Crawford, Lindę Evangelistę, Kristen McMenamy, Kate Moss, Tatjanę Patitz, Claudię Schiffer, Christy Turlington i Amber Vallettę, stały się kultowe.

Thurman Lindbergh fotografuje w podobnym stylu, jednak niestety efekty nie są one tak fascynujące jak jego dzieła z lat 90'. A przecież aktorka zaczynała jako modelka, więc wszystko by się zgadzało... Mamy wrażenie, że na sesję dla "Vogue Italia" po prostu brakowało pomysłu - zagubiona w mieście Uma Thurman jakoś nas nie przekonuje. Owszem, na zdjęciach widoczne jest i pewne napięcie, i smutek, jednak brakuje tego "czegoś", co czyniłoby je wyjątkowymi:

Dodajmy, że w sesji gwiazda prezentuje kreacje z wiosenno-letnich kolekcji takich domów mody, jak Yves Saint Laurent , Sportmax , Prada czy Dior .

Więcej zdjęć znajdziecie w naszej GALERII

Więcej o: