Pokaz Burberry Prorsum na londyńskim tygodniu mody

Christopher Bailey po raz kolejny udowodnił swoje mistrzostwo. Cudowne kroje i kolory, wspaniała oprawa muzyczna, a na sam koniec parada ślicznych parasolek. Zapraszamy na magiczny pokaz Burberry Prorsum jesień zima 2012/13.

To kolejny pokaz, na którym Christopher Bailey , dyrektor kreatywny marki, oddał hołd angielskiej klasyce. Tylko, że tym razem projektant czerpał inspirację z ulicy, a nowa kolekcja bardzo odbiega od klasycznych eleganckich interpretacji angielskiego stylu, jakie wcześniej proponował nam designer. Patrząc na nowe sylwetki Burberry Prorsum , zdają one nam się bardziej młodzieżowe, czasem nawet lekko infantylne.

Pomimo, że kolekcja jest spójna i dokładnie przemyślana, projekty Bailey'a na pewno nie są nudne. Jesień zima 2012/13 u Burberry to kilkadziesiąt kobiecych sylwetek - o ciekawych konstrukcjach płaszcze, żakiety, marynarki i piękne dopasowane spódnice z baskinkami. Ciekawym elementem był również duże, zdobne kieszenie, często w militarnym klimacie.

Naszą uwagę przykuły t-shirty i sweterki z motywem sowy, po prostu cudo! Na pewno jest to jeden z naszych redakcyjnych MUST HAVE na przyszły sezon.

Bezspornie ten największy pokaz londyńskiego tygodnia mody zakończył się w bardzo uroczy sposób, z lekką nutką słodkiego dramatyzmu. Kiedy to z sufitu na wybieg i na gości zebranych w przeszklonym pawilonie, spadł sztuczny śnieg, a modelki pojawiły się w paradzie przepięknych kolorowych parasoli Burberry.

Pokaz Burberry Prorsum A/W 2012/12 w pigułce:

Trendy : krótkie taliowane kurtki i żakiety, baskinki, elementy militarne.

Kolory : musztardowy, brązowy, kolor czerwonego wina, militarna zieleń.

Kluczowe sylwetk i: krótkie taliowane żakiety, skórzane paski z kokardą, swetry z sową.

Akcesoria : buty oxfordki, doktorskie torby, słodkie parasolki, skórzane paski z kokardą.

Zdjęcia z pokazu znajdziecie oczywiście w naszej galerii .

Więcej o: