Udany lookbook kolekcji Eva Minge & Esotiq

Po ciepło przyjętym debiucie na Mercedes Benz Fashion Week w Moskwie, Eva Minge ujawnia lookbook kolekcji inspirowanej syberyjską przyrodą.

Nasz ulubiony polski duet foto (Zuza Krajewska & Bartek Wieczorek ) podjął się stworzenia lookbooka najnowszej kolekcji Evy Minge, stworzonej we współpracy z marką Esotiq . Jej premiera miała miejsce na rosyjskim tygodniu mody 22 marca i spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Był to debiut projektantki za wschodnią granicą - a z Rosją wiąże ona plany biznesowe, w tym otwarcie sieci kilkunastu butików. Wschodni klimat był też motywem przewodnim kolekcji na jesień/zimę 2012 i lookbook zachowuje ten klimat.

Zdjęcia duetu są oszczędne w środkach - to świetny wybór, bo stroje Evy Minge są pełne mięsistych aksamitów, luksusowego futra i złotych dodatków. Obrońcy praw zwierząt nie będą zadowoleni, ale jesienne propozycje Minge to intrygujący przełom po jej czarno-białej fazie. Zabawne aluzje do carskiej Rosji, futrzane czapy i ogromne torby z lakierowanej skóry mają dużo nostalgicznego uroku. Pojawiły się nawet nabijane płaskimi ćwiekami kozaki w stylu glamrockowym (jak podaje Fleszstyle, na polski rynek trafi ich bardziej skromna wersja).

W nowym lookbooku Eva Minge & Esotiq duetowi Krajewska&Wieczorek pozowała nowa twarz z agencji Model Plus. Dzięki wyrazistemu spojrzeniu i charakterystycznemu pieprzykowi twarz Zuzanny S. szybko zapada w pamięć. Jej świeża, nieco dziecięca uroda doskonale grała z "dorosłymi" futrami i biżuterią.

GALERIA

Zdjęcia: Zuza Krajewska & Bartek Wieczorek

Stylizacja: Mona Kinal

Make Up: Tomek Kocewiak

Fryzury: Marek Sierzputowski/Ruby Blue

Modelka: Zuzanna S/Model Plus

Postprodukcja: Wojtek Stopiński /Retouch One

Więcej o: