Stroje sceniczne Lady Gagi od Giorgio Armaniego - zobaczcie szkice!

Lateks, trójkątne maski, kosmiczne buty wysadzane kolcami i niecodzienne materiały. Co Giorgio Armani stworzł dla Lady Gagi? Zobacz szkice kontrowersyjnych kreacji.

Już 27 kwietnia rozpoczyna się wielka światowa trasa koncertowa Lady Gagi - Born This Way Ball. Ostatnio o piosenkarce, znanej m.in. z kontrowersyjnych stylizacji, mówi się jakby mniej. Czyżby jej gwiazdę przyćmiły Rihanna i Beyonce? Jednak zdaje się, że wraz z początkiem trasy koncertowej (rozpocznie się od koncertu w Seulu), o Lady Gadze znów będzie głośno. Jeśli nie ze względu na jej muzykę (druga płyta ledwie zbliżyła się do sukcesu pierwszej), to na pewno na jej stroje. Jak można się spodziewać, będzie oryginalnie i niepowtarzalnie, zwłaszcza, że za sceniczne kostiumy artystki odpowiada sam Giorgio Armani .

Światowej sławy projektant po raz kolejny zgodził się na współpracę z piosenkarką. Zaprojektował dla Lady Gagi cztery spektakularne kreacje. Materiały, jakich używał do ich powstania, to m.in.: lateks, metalowe ćwieki, kryształki Swarovskiego i PCV. Co więcej, do każdego stroju dopasował niesamowite dodatki, w tym tak bardzo lubiane przez piosenkarkę niebanalne nakrycia głowy. Również buty nie dadzą się przeoczyć, zwłaszcza te z cholewą za kolano, nabite metalowymi kolcami. Zresztą, jak obiecuje Armani, każdy element stylizacji ma być absolutnie ekstremalny.

Współpraca z Lady Gagą to dla mnie zawsze ekscytujące doświadczenie - wyznał projektant. - Uwielbiam sposób, w jaki wykorzystuje modę jako element kreacji artystycznej, jak za jej pomocą buduje swoje kolejne wcielenia. Jest artystką wielu talentów i osobą o wielkiej inteligencji. Projektowanie dla niej kostiumów scenicznych to stymulujące i kreatywne zajęcie.

Kostiumem, który zaintrygował nas najbardziej jest długa tunika w kolorze nude , zapewne przeznaczona specjalnie na wolną balladę (bo gwiazda raczej nie mogłaby się w niej energicznie poruszać...). Tunikę uszyto z lateksu, a jej przód zdobi jasno oświetlony trójkąt. Ozdobę w tym kształcie Lady Gaga będzie też miała na głowie, a dokładniej - na twarzy.

Tych stylizacji po prostu nie da się opisać - trzeba je zobaczyć! Zapraszamy więc do naszej GALERII , gdzie znajdziecie szkice strojów scenicznych Lady Gagi autorstwa Armaniego .

Zobacz zdjęcia

Więcej o: