Finał Złotych Szpilek - Maldoror i Grycanki

Zobaczcie laureatów pierwszej edycji konkursu Złote Szpilki.

Pantofelek-trofeum trafił w ręce najbardziej awangardowego z polskich projektantów o uznanej i rozpoznawalnej marce. Rada Programowa konkursu doceniła bezkompromisowość Grzegorza Matląga, któremu nie zależy na sympatii celebrytów i, jak sam deklaruje, tworzy low couture. Zresztą ostatni weekend był dla Maldorora wyjątkowo wyczerpujący. Najpierw prezentacja na Poland Fashion Week w Łodzi, a później powrót do Warszawy po odbiór statuetki na festiwalu Złote Szpilki w Złotych Tarasach.

Nagrodę publiczności, ku naszemu zaskoczeniu otrzymała Natalia Kukulska. Oczywiście, doceniany konsekwentny styl wokalistki, ale spodziewaliśmy się, że publiczność będzie wolała łatwiejszą w odbiorze, ulubienicę tłumów, Kasie Tusk. Ostatecznie uplasowała się dopiero na IV. pozycji, za Marcinem Prokopem! Drugie miejsce zdobyła Ewelina Kustra, stylistka i redaktorka, która zdobyła popularność dzięki swojej marce streetowych ubrań She's a Riot.

Finał konkursu poprowadziła oczywiście Kasia Burzyńska, w długiej błękitnej kreacji i płaskich (niestety) baletkach. Poza wręczeniem statuetek największą atrakcją popołudnia były warsztaty LaParie, w trakcie których Grycanki prezentowały zbawienny wpływ gorsetów na pełną, kobiecą sylwetkę.

GALERIA

Zobacz także:

Zobacz wideo
Więcej o: