Pokaz GAVEL w Poznaniu - Ania Piszczałka gwiazdą wieczoru

Nowa odsłona współpracy modelki i młodego projektanta. Ania otworzyła pokaz jego najnowszej kolekcji.

Gaweł Grzegórski, projektujący pod marką GAVEL znany jest z miłości do piór i skóry, ubierania wokalistek i przyjaźni z kilkoma kandydatkami z "Top Model". Jego muzą jest najbardziej uznana w branży uczestniczka show - Ania Piszczałka . Piszczałka wystąpiła w kampanii kolekcji fotografowanej przez Pawła Lewandowskiego, a teraz była wielką gwiazdą pokazu marki. Inne "top modelki" - Michalina Manios i Gabrysia Pacholarz pojawiły się w pierwszym rzędzie, obok Michała Piroga , Marii Wałęsy, Izy Kopeć i Michała Szpaka . Na wybiegu, ani wśród publiczności nie zobaczyliśmy innej bliskiej koleżanki Gawła - Asi Kudzbalskiej , która przebywa na kontrakcie w Mediolanie!

Gawła od zawsze inspirują motywy zwierzęce, przenoszone na wybieg przez obecność futer, piór i skóry. Z tego powodu nie jest ulubionym projektantem ekologów, ale w kolekcji jesiennej próbuje odeprzeć ich zarzuty. Oryginalna faktura skóry foki to oczywiście imitacja, a wstawki futrzane zostały pozyskane z futer przeznaczonych do zniszczenia.

GAVEL to przede wszystkim ciemne barwy, mocne cięcia, ćwieki i pióra - projektant jest konsekwentny w obszarze swoich estetycznych zainteresowań. Ale w tym sezonie wprowadził bardziej kobiece, lekkie sylwetki. Rozszerzył też paletę kolorystyczną. Podobno do zwrotu ku kobiecości przekonała go współpraca z Sylwią Grzeszczak, którą ubierał w teledysku do piosenki "Karuzela".

Podoba wam się nowa kolekcja Gawła? Czy to alternatywa dla napuszonej polskiej mody bankietowej?

GALERIA

Więcej o: