Tilda Swinton jako drag queen - nie do poznania! {ZDJĘCIA}

Czy to aby na pewno Tilda Swinton...? Tak! Wybitna aktorka wciela się w sesji zdjęciowej dla magazynu queerowego "Candy"w drag queen i trzeba przyznać, że wypada bardzo przekonująco. Zobaczcie zdjęcia!

Szczerze mówiąc, na początku nie wiedzieliśmy, kto znalazł się na okładce najnowszego wydania magazynu queerowego "Candy" . Dopiero po zobaczeniu kolejnych zdjęć doszliśmy do wniosku, ze gwiazdą numeru jest nagrodzona Oscarem Tilda Swinton . I wcale nas to nie zdziwiło.

Swinton to najbardziej oryginalna artystka współczesnego Hollywood. Nie stara się nikomu przypodobać, jest sobą, jakkolwiek kontrowersyjna może się wydawać. Jej androgyniczna uroda robi wrażenie. Swinton nigdy nie chciała dołączyć do ligi hollywoodzkich gwiazd, które do znudzenia pozują w ten sam sposób na czerwonym dywanie, roztaczając wokół siebie aurę glamour . Nie jest i nie pragnie być bohaterką tabloidów, nie grywa w reklamach, nie tańczy i nie śpiewa w telewizyjnych show. A na dodatek wybiera tylko ciekawe role, jak np. ostatnio w filmie "Musimy porozmawiać o Kevinie".

Nie tylko jej uroda, ale i styl jest niezwyczajny. Mówi się, że Swinton jest mistrzynią minimalistycznej awangardy . Od lat pozostaje wierna ulubionemu projektantowi - Haiderowi Ackermannowi -, który ubiera ją na większość tzw. ważnych wyjść. Jej stylizacje są niesamowicie spójne, jedyne w swoim rodzaju, zachwycające, ale nie w oczywisty sposób. Nic dziwnego, że Victoria Beckham marzy, by kiedyś dla Swinton projektować.

Jednak w magazynie "Candy" Swinton pokazuje tę swoją stronę, której dotychczas nie znaliśmy. W miedzianozłotej sukni projektu Antony'ego Price'a wygląda niczym bogini, a nie drag queen. Sesja autorstwa hiszpańskiego fotografa Xevi Muntane nosi tytuł "Extra Extravagance" i pokazuje Swinton jako queer diwę.

Sesji towarzyszy rozmowa z aktorką, w której to Swinton stwierdza m.in.:

Wolałabym być przez godzinę przystojna, tak jak się mówi o mężczyznach, niż przez tydzień ślicznotką.

Zdjęcia z tej niezwykłej sesji znajdziecie w naszej GALERII

Więcej o: