"Secret Garden" czyli Dior w Wersalu - piękna kampania?

Ogrody Wersalu to ostatnio najgorętsza lokalizacja świata mody. Po pokazie kolekcji Chanel Resort 2013, Dior postanowił odzyskać pałac.

Świetny duet fotografów Inez van Lamsweerde i Vinoodh Matadin to autorzy przepięknej, wyrafinowanej kampanii Dior Street Garden j/z 2012/13. Zdjęcia powstały w perfekcyjnie "wystylizowanym" ogrodzie oraz w samym pałacu - w lustrzanej galerii " La Galeries Des Glaces". Główną gwiazdą jest Daria Strokous i to ją przede wszystkim oglądamy w świetnie zmontowanym wideo z muzyką Depeche Mode. W finale wideo i na zdjęciach pojawiają się także Xiao Wen Ju i Melissa Stasiuk . Ta ostatnia, to niestety nie kolejna polska gwiazdka modelingu, a młodziutka Argentyka polskiego pochodzenia. Melissa szturmem weszła do świata mody, a tak prestiżowa kampania na pewno spopularyzuje kolejne słowiańskie nazwisko.

Stylizacją eleganckiej kolekcji zajęła Carlyne Cerf de Dudzeele . Mimo, że propozycje na jesień to projekty niepopularnego Billa Gayttena , prezentują bardzo wysoki poziom klasycznej elegancji. Na zdjęciu w ogrodzie zobaczyliśmy najpiękniejszy fuksjowy płaszcz świata. Tak jak cały Dior za Gayttena, kolekcja i kampania odnoszą się do historii i tradycji domu mody. Pierwsza kolekcja Christiana Diora nosiła nazwę "Bal w Trianon" (Pałacyku Trianon, części kompleksu wersalskiego). Nas kampania zachwyciła. Jest o wiele lepsza niż ujawniona ostatnio mroczna (i nudna) kampania jesienna Versace .

Podoba wam się nowa kampania domu mody? Czy Daria Strokous to dobry wybór na twarz Diora?

Zobaczcie zdjęcia w GALERII i filmik promocyjny.

 
Więcej o: