Pokaz Salvatore Ferragamo w Luwrze - przebił Chanel?

Chanel w Wersalu, Ferragamo w Luwrze - kolekcje ?Resort? pokazywane są z coraz większym przepychem.

Sezon "Resort" kojarzy się z mało odkrywczymi, komercyjnymi kolekcjami dla bogatych pań opalających się w Antibes czy w St. Barts. Jednak z roku na rok, domy mody przywiązują większą uwagę do tego modowego sezonu ogórkowego. W kolekcje letnie inwestuje coraz więcej marek i projektantów, a tradycja oszczędnych lookbooków jest powoli wypierana przez efektowne pokazy. Bez ograniczeń czasowo-lokalizacyjnych tygodni mody, w sezonie resort projektanci szukają coraz ciekawszych lokalizacji. Polska moda wciąż opiera się tej tendencji, ale przecież Robert Kupisz pokazał ostatnio kolekcję na lato 2013 . Czy możemy ją uznać za pierwszy polski eksperyment w tym kierunku?

Wracając do domu mody Ferragamo , wystawny pokaz miał na celu ustanowienie precedensu (pokaz w Luwrze!) i zapoznanie światka mody z dyrektorem kreatywnym - dotąd skromnym i dyskretnym Massimiliano Giornetti . Oczywiście najsłynniejsze muzeum Europy nie otworzyło wrót przed domem mody i 700-osobową armią gości bezinteresownie. Dom mody jest sponsorem wystawy "Święta Anna, ostatnie arcydzieło Leonarda". Florencki dom mody sponsorujący wystawę, celebrującą największego florenckiego artystę to doprawdy genialne posunięcie marketingowe.

Sama kolekcja Giornettiego to także forma hołdu dla włoskich artystów, a konkretnie dla legendarnego północnowłoskiego rzemiosła. Materiały, skóry i cienkie zamsze były ręcznie przebijane, dekorowane, naszywane.

To Slow Fashion, w którym nie chodzi tylko o wysoką jakość materiałów, ale także o czas i pracę włożoną w każdy model. Wzorowaliśmy się na dawanych mistrzach, ale z nutką nowoczesności - powiedział Giornetti.

Jakość wykonania idzie tu w parze z klasycznym włoskim stylem "na bogato" - pojawiły się skóry i tkaniny o wężowych wzorach, wszechobecne frędzle, cekiny. Gdyby nie skrajnie ograniczona do beżu i pudru paleta kolorystyczna, można by pomyśleć, że to kolekcja Cavallego. Kolekcja Ferragamo z Luwru nie zachwyciła naszej redakcji, ale z pewnością zostanie doceniona przez wielbicielki włoskiego przepychu. Do fanek marki należą Freida Pinto, Hilary Swank, Fan Fan Bing i Leighton Meester - wszystkie pojawiły się na pokazie w kreacjach z jesiennej kolekcji marki.

GALERIA Z POKAZU

Porównaj z innymi wystawnymi pokazami Resort 2013:

Chanel Cruise 2013 - czy Karl przesadził?

Stella McCartney Resort 2013 - wyjątkowa prezentacja, wyjątkowa kolekcja

Więcej o: