Anja Rubik w Harper's Bazaar w obiektywie Lagerfelda - nowe wcielenie?

Amerykańska edycja Harper's Bazaar postawiła na sesję w europejskim stylu: pozują Anja Rubik i Melissa Tammerijn, a fotografuje sam Karl Lagerfeld.

Edytorial w sierpniowym numerze Harper's Bazaar US nosi tytuł "High Society", odnosząc się do nowojorskiej klasy wyższej. Mieszkańcy Manhattanu, a konkretnie Upper East Side nie wyglądają tu jednak jak w serialu "Gossip Girl". W pałacowych, lekko przykurzonych wnętrzach pozują dwie wyrafonowane, zimne jak lód damy - Anja Rubik i Melissa Tammerijn . Obie pochodzą z Europy, a ta druga zasila liczne grono modelek z Holandii. Melissa jest kilka lat starsza od Anji , a jej dorobek jest znacznie mniej imponujący, ale od 2010 jej kariera rozwija się w bardzo dobrym tempie. W tym sezonie wystąpiła m. in. w pokazach Resort Chanel i Ferragamo , a także w kilku pokazach haute couture (m. in. Dior i Giambattista Valli ).

Obie modelki są wystylizowane w nietypowe dla siebie sposób. Naturalna Tammerijn i zadziorna Anja wcieliły się w role chłodnych femmes fatales . Platynowy blond ułożony w loki, szminki w odcieniu ciemnego karminu, obojętne miny - dziewczyny prezentują niedoścignione, zdystansowane piękno. To także prztyczek w nos krytykom Rubik - polska top modelka zamknęła usta, wyszła poza swoje granice komfortu i zaprezentowała kolejne zaskakujące wcielenie.

W Harper's Bazaar modelki prezentują kreacje przypominające stylistykę haute couture , nawet jeśli kreacje pochodzą z linii pret-a-porter (m. in. Alexander McQueen). Zdjęcia Karla Lagerfelda udowadniają, że projektant nie zwalnia tempa i nadal fotografuje z równą pasją. Co sezon, oprócz projektowania, przygotowuje kampanie podlegających mu domów mody i jeszcze znajduje czas na edytoriale dla czasopism. Karlowi nie grozi emerytura.

Podoba wam się nowa sesja Anji czy uważacie, że jest zbyt surowa?

Więcej o: