Crystal Renn naga i owłosiona w 25 Magazine - szokujące?

Prowokacyjny wybryk czy zwiastun powrotu do natury? Oceń sesję Crystal Renn dla 25 Magazine Anji Rubik.

Edytorial "Down the Rabbit Hole" z 25 Magazine budzi tak wiele emocji, że wstrzymywaliśmy się z jego publikację. Jednak Internet nie zna dyskrecji i sekretów, więc nie ma sensu dalej ignorować tematu. Kontrowersje wzbudził nie fakt, że kanadyjska modelka pozuje nago, ale kwestia jej fryzury intymnej. Niewydepilowane krocze to we współczesnej kulturze, przesiąkniętej estetyką porno, jedno z ostatnich tabu. Co gorsza, edytorial odnosi się także do motywów z "Alicji w krainie czarów" . Niewinna powiastka Lewisa Carolla (podobnie jak mnóstwo baśni) pozwala na interpretację jako metafora dojrzewania, także seksualnego, a sam autor był oskarżany o niezdrowe zainteresowanie nieletnimi pannicami.

Mamy więc baśń, sen, podróż przez zwierciadło, tuż obok bicza w stylu S&M, ubrań Versace czy Lanvin i wspomnianej bujnej fryzury intymnej. Prowokujące? Na pewno, ale także przemyślane, świeże i... po prostu inne od tego, co serwują nam modowe magazyny. Zdjęcia autorstwa Paoli Kudacki to naszym zdaniem najbardziej udana sesja 25 Magazine , także dzięki odwołującym się do surrealizmu kolażom grafika.

Nie dziwi nas, że akurat Crystal Renn zdecydowała się na te odważne zdjęcia. Modelka lubi zmiany i nie przejmuje się negatywnymi opiniami na swój temat. Gdy występowała w pokazach plus size była podobno za gruba, gdy schudła - oskarżano ją o anoreksję. Pozwoliła sobie nawet na radykalne wybielenie włosów i brwi, co u ciemnej brunetki dało dziwaczny efekt i lawinę internetowych komentarzy. Jeśli ktoś mógłby się odważyć zaprezentować nagość wykraczającą poza kanon, to musiałaby być to odważna Kanadyjka.

Magazyn Anji Rubik dąży do otwartego sposobu mówienia o kobiecej seksualności i przełamywania tabu. Jak myślicie czy zdjęcia Paoli Kudacki zmienią coś w postrzeganiu kobiecego ciała, zachęcą do akceptacji różnorodności? Uważacie sesję za nieudaną prowokację czy pełną wyobraźni wizję artystyczną?

GALERIA

Zobacz także:

Piękne modelki w zmysłowych sesjach dla 25, magazynu Anji Rubik [PRZEGLĄD]

Co sądzisz o sesji Crytal Renn w 25 Magazine
Więcej o: