Zachwycająca Lara Stone w Vogue UK - jak na obrazach Prerafaelitów

We wrześniowym numerze brytyjskiego Vogue znajdziecie ultraromantyczne zdjęcia Lary Stone, inspirowane wiktoriańskim malarstwem.

Wydanie wrześniowego numeru to najważniejszy moment w rocznym cyklu życia redakcji. Oficjalne otwarcie sezonu wiąże się z ogromnymi wpływami od reklamodawców i ponownym rozdaniem kart na rynku lifestyle'owej prasy. Dlatego we wrześniowych numerach nie znajdziemy wypełniaczy, wszystkie edytoriale to robota najbardziej znanych fotografów, modelek, stylistów. W tym ważnym momencie Vogue UK postawił na supermodelki, przeciągnięcie olimpijskiego klimatu i Karlie Kloss na okładce. W środku znajdą się także zachwycające zdjęcia plenerowa najbardziej cenionej modelki świata - Lary Stone .

Edytoriale, które odwołują się do historii kultury są często najciekawsze. Brytyjska redakcja postawiła na najbardziej emblematyczne motywy z kultury Wysp. XIX-wieczne obrazy Prerafaelitów bazowały na tematyce średniowiecznych brytyjskich legend (król Artur), a także dramatach Szekspira. Zdjęcia z Vogue UK najmocniej nawiązują do motywu Ofelii, zwłaszcza słynnego obrazu Johna Everetta Millais z 1851 r. i późniejszych płócien Waterhouse'a , naśladowcy Prerafaelitów. Warto nadmienić, że Holenderka Lara Stone , również została wliczona do brytyjskich dóbr narodowych. Od czasu małżeństwa z aktorem i komikiem Davidem Walliamsem , top modelka mieszka na Wyspach i bryluje na londyńskich salonach.

W edytorialu "Dark Blooms" autorstwa Ryana McGinley , Lara zachwyca naturalnym urokiem, rzęsami w stylu Twiggy i intrygującym spojrzeniem. Kwiatowe stylizacje Franceski Burns nie mogły prosić się o lepszą modelkę i lepszą lokalizację. Sesja z projektami Dolce & Gabbana, Valentino i Alexander McQueen powstała w leśno-parkowym plenerze hrabstwa Oxfordshire.

Podoba wam się taka romantyczna Lara Stone? Lubicie edytoriale nawiązujące do historii sztuki?

Więcej o: