Nowy ranking models.com - wielkie zmiany!

Wielkie zmiany, czy na pewno korzystne?

Jak co roku najbardziej opiniotwórczy portal w branży - models.com, uaktualnił swój ranking modelek. Bezsprzecznie rządzą Amerykanki. Jednak ku zaskoczeniu wszystkich, to nie Karlie Kloss znalazła się na samym szczycie, ale czarnoskóra Joan Smalls . Oznacza to, że to Joan w ostatnim roku otrzymała najwięcej zleceń i była jedną z najbardziej zapracowanych modelek na świecie. Kolejno, w pierwszej piątce znalazły się: wielka przegrana Karlie Kloss , Arizona Muse , Abbey Lee Kershaw oraz Liu Wen .

Zmiany w rankingu models.com nie dotyczyły tylko nowej kolejności. Na portalu powstały również nowe kategorie. Oprócz Top 50, znaleźć możemy The Hot List - czyli gorące, nowe nazwiska, Top Sexiest Models, The Money Girl - najlepiej zarabiające, Industr Icons, The Supers i Top 10 debiutantek.

A gdzie są Polki? No właśnie. W top 50 polskie modelki znajdziemy dopiero w drugiej dziesiątce. Najwyżej na 16. miejscu uplasowała się Kasia Struss , od razu po niej Monika JAC Jagaciak a dopiero na 23. miejscu znajdziemy Magdalenę Frąckowiak . Młodziutka Zuza Bijoch jest jeszcze trzy oczka niżej.

A co z Anją? Anja pomimo młodego wieku osiągnęła w branży już prawie wszystko. Docenili to również twórcy portalu i od tego sezonu Anij nie znajdziemy w Top 50 ale pośród ikon. Niezliczona ilość edytoriali, udział w prawie wszystkich pokazach, genialne okładki i respekt ludzi z branży, to wszystko pozwoliło znaleźć się Rubik pośród tak wielkich nazwisk w modelingu jak Karolina Kurkova, Natalia Vodianova, Lara Stone czy Alessandra Ambrosio. Ale Anja nie jest tam jedyną Polką. Oprócz niej w Ikonach Branży znalazła się również zniewalająca Małgosia Bela.

A wy co myślicie o nowym rankingu models.com? Czy Joan Smalls to naprawdę obecnie najgorętsze nazwisko w modelingu? Jak miano ikony wpłynie na dalszą karierę Anji? Czekamy na wasze opinie  w komentarzach.

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając tutaj .

Więcej o: