Fashion Week New York - Marc Jacobs SS 2013

Nowa kolekcja Marca Jacobsa to duży ukłon w stronę twórczości Andy'ego Warhola: biało- czarne pasy, złagodzone beżowymi sylwetkami.

Na pokaz Marca Jacobsa wszyscy czekali z zapartym tchem, zastawiając nad tym, co tym razem zaprezentuje projektant. Po zeszłorocznych wielkich, szalonych kapeluszach, to nerwowe oczekiwanie było jak bardziej uzasadnione.

Spódnice midi, mocno zabudowane bluzki i suknie do ziemi - to motto kolekcji Marc Jacobs RTW SS 2013 . Projektant przed pokazem kolekcję opisał następującymi słowami:

"Młode dziewczyny muszą się w końcu nauczyć, że bycie seksowną nie polega tylko i wyłącznie na nagości."

Proste w formie, raczej konserwatywne sylwetki projektant przełamał eleganckimi detalami. Zaprezentowane na wybiegu klasyczne kostiumiki z krótkimi żakiecikami, które w delikatny sposób odsłaniają trochę brzucha, oddziaływały lekko kokieteryjnie. Do tego pojawiły się krótkie, transparentne bluzki i jedwabne sukienki, swoją długością przypominające nieśmiertelny styl Twiggy . Ale ostatecznie to nie bezpruderyjność kolekcji a raczej klimat lat 60. sprawił, że nowe propozycje Marca Jacobsa zachwyciły zebraną na pokazie publikę. Zobaczyć można było ekstrawaganckie op- artowskie printy, olbrzymią kurzą stopkę oraz biało-czerwone pasy, kolorystyką przypominające oldschoolowe lizaki.

Falbanki, kryzy, plisy, w szpic zakończone balerinki z paseczkiem oraz torebki do ręki podkreślały jeszcze bardziej kobiecość nowej kolekcji. A długie do ziemi suknie o koszulowym kroju w czarno-białą mozaikę lub paski wykonane z cekinów, zapewniły pełne stylu i blichtru zakończenie pokazu.

Pokaz Marc Jacobs RTW SS 2013 w pigułce:

Trendy: lata 60, paski, cekiny, kombinezony, t-shirty.

Kolory: czarny, biały, czerwony, beżowy.

Kluczowe sylwetki: kombinezony z cekinów i nisko noszone spódniczki w formie A.

Akcesoria: balerinki z paseczkiem zakończone w szpic, torebki do ręki.

Zdjęcia z pokazu zobaczyć możecie w naszej GALERII

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając  tutaj .

Więcej o: