Fashion Week Milan - Gucci Spring Summer 2013

Prezentacja nowej kolekcji Gucci już za nami. Pokaz otworzyła i zamknęła nasza Anja Rubik.

U Gucci wszystko kręci się dookoła koloru. Temat nowej kolekcji to arystokratyczny puryzm. Portret arystokratycznej kobiety. Mroczny romantyzm ostatniego sezony Frida Giannini przełamuje kobiecymi, bardzo lekkimi projektami z dużą ilością falbanek i rozszerzanymi rękawami. Mocno zabudowane z przodu sylwetki projektantka przełamuje dość mocno odsłoniętymi plecami. Dodatkowym przełamaniem purystycznych w swojej formie projektów jest dodanie odważnych i ekstrawaganckich wężowych printów.

Bez wątpienia jako inspiracja posłużyła również twórczość nieżyjącego już kultowego amerykańskiego fotografa Richarda Avedona. A w szczególności zdjęcia trzech wyjątkowych kobiet: włoskiej królewnie Marelli Agnelli, kolekcjonerce sztuki, żonie założyciela marki Fiat, która uznawana była za najlepiej ubraną Włoszkę; Talithe Getty indonezyjskiej aktorce lat 60., ikonie stylu tamtych lat oraz Glorii Vanderbilt, amerykańskiej artystki i bywalczyni sezonów, twórczyni pierwszych ekskluzywnych jeansów.

Ale to nie wszystko! W kolekcji znajdziemy również orientalne kwiatowe printy, bogatą biżuterię a typowe wieczorowe sylwetki utrzymane zostały w kolorystyczne monochromatycznej czerni i bieli.

U Gucci wszystko kręci się dookoła koloru. Temat nowej kolekcji to arystokratyczny puryzm, portret arystokratycznej kobiety.

Gucci/ Facebook

Mroczny romantyzm ostatniego sezony Frida Giannini zastąpiła kobiecymi, bardzo lekkimi projektami z dużą ilością falbanek i rozszerzanymi rękawami. Zabudowane z przodu sylwetki projektantka zrekompensowała dość mocno odsłoniętymi plecami. Dodatkowym przełamaniem purystycznych w swojej formie projektów jest dodanie odważnych i ekstrawaganckich wężowych printów. Ale to nie wszystko! W kolekcji znajdziemy również orientalne kwiatowe printy, bogatą biżuterię a typowe wieczorowe sylwetki utrzymane zostały w kolorystyczne monochromatycznej czerni i bieli.

Gucci/ Facebook

Bez wątpienia jako inspiracja posłużyła również twórczość nieżyjącego już kultowego, amerykańskiego fotografa Richarda Avedona . A w szczególności zdjęcia trzech wyjątkowych kobiet: włoskiej królewny Marelli Agnelli , kolekcjonerce sztuki, żonie założyciela marki Fiat, która uznawana była za najlepiej ubraną Włoszkę; Talithe Getty indonezyjskiej aktorce lat 60., ikonie stylu tamtych lat oraz Glorii Vanderbilt , amerykańskiej artystki i bywalczyni salonów, twórczyni pierwszych ekskluzywnych jeansów.

Gucci/ Facebook

Pokaz Gucci RTW SS 2013 w pigułce:

Trendy: skóra, rozszerzane rękawy, wężowe printy, falbanki.

Kolory: różowy, turkusowy, kobaltowy, żółty, czarny, biały i cytrynowa zieleń.

Kluczowe sylwetki: różowe, jedwabne suknie z odsłoniętymi plecami.

Akcesoria: sandały zapinane w kostce, oversize'owe okulary, zdecydowana biżuteria (duże naszyjniki i kolczyki), skórzane kopertówki i torebki na ramię.

Zdjęcia z pokazu znajdziecie w naszej GALERII

Lubisz nasze artykuły? Zostań naszym fanem klikając  tutaj

Więcej o: