Chanel - Fashion Week Paris Spring Summer 2013

Wiatraki i panele solarne jako tło najnowszej kolekcji Chanel. Zobacz, co tym razem zaproponował Karl Lagerfeld na paryskim Tygodniu Mody.

Pełnie kontrastu sylwetki, proste linie i kwiatowe hafty zdominowały najnowszą kolekcję paryskiego domu mody. Propozycja Chanel na lato 2013 pełna jest ukochanych przez legendarną projektantkę akcentów. Między innymi perły obecne nie tylko jako biżuteria w rozmiarze XXL, ale również jako aplikacje na sukienkach, spódniczkach i żakietach. W kolekcji znalazły się również ukochane przez Chanel kostiumy z boucle. Tylko, że tym razem tradycja przełamana została nowoczesnymi, lekko futurystycznymi krojami a kontrastowe zestawienie kolorystyczne przywodziło na myśl op-artowskie sylwetki. Klasyczne sukienki i spódnice Karl zestawił z krótkimi żakietami wykończonymi dużymi, zdobnymi guzikami i bufiastymi rękawami.

chanel

Pierwsza część pokazu to charakterystyczne biało-czarne propozycje. W dalszej części pełne kontrastu sylwetki ustąpiły miejsca zieleni, czerwieni i błękitowi. Zauważyłyśmy również, że Karl Lagerfeld tym razem skupił się na ramionach i to im poświęcił szczególną uwagę w projektach, czy to poprzez wcześniej wspomniane przez nas bufiaste rękawy, czy też sukienki tuby eksponujące je w przepiękny sposób. W kolekcji nie zabrakło również bardziej sportowych sylwetek. Casualowym akcentem były jeans i zwiewne, kremowe sukienki z przepięknymi kwiatowymi haftami w kolorze pudrowego różu i lawendy, które zamykały pokaz.

Jednak naszym, bezsprzecznym hitem Chanel SS 2013 są akcesoria: plażowa torebka hula hop, wielkie kapelusze z transparentnym otokiem, oversize'owa biżuteria i cieniowane okulary.

chanel

Pokaz Chanel RTW SS 2013 w pigułce:

Trendy: pastele, jeans, boucle, bufiaste rękawy, krótkie żakiety, sukienki tuby. pikowania, kwiatowe hafty.

Kolory: czarny, biały, niebieski, brązowy, fiolet, blady róż, błękit, szarość, lawendowy.

Kluczowe sylwetki: kostiumy boucle z bardzo krótkimi żakietami, sukienki tuby.

Akcesoria: oversize'owa biżuteria, perły, torebki do ręki, kuferki, torba plażowa hula hop, kapelusze z transparentnym otokiem, buty na dwukolorowych grubych podeszwach, dwukolorowe szpilki zapinane w kostce, rękawiczki bez palców.

Więcej o: