FASHION WEEK POLAND: Anna Poniewierska

Zainspirowana Azją najnowsza kolekcja Anny Poniewierskiej wiosna-lato 2013.

Projekty Poniewierskiej charakteryzuje perfekcyjne krawiectwo oparte na szlachetnych tkaninach i unikatowych konstrukcjach. Geometryczne formy, kojarzące się z origami i architektura.

"...Tkaniny są wypełnione wzorami od jodelki po piksele jak w pierwszych grach komputerowych.Dla fanatyków high tech takie obrazy to powrót do przeszłości, dla Poniewierskiej przestrzenna grafika, która kojarzy jej sie z architektura, obrazem " Radiator Building, Night,New York" Georgii O'Keeffe." - tak o kolekcji projektantki wypowiedział się Piotr Zachara.

Zafascynowana kulturą Azji była stylistka i dziennikarka modowa Anna Poniewierska proponuje nieco sportowe sylwetki z odrobiną niewymuszonej elegancji. Cekiny, błysk i odważne kolory: czerń, biel i czerwień. Od razu skojarzyło mi się to z najnowszą kolekcją Prady SS 2013 .

W tej kolekcji projektantka delikatnie odchodzi od charakterystycznego dla niej minimalistycznej estetyki. Proste, ale zarazem eleganckie propozycje Anny Poniewierskiej fantastycznie sprawdzą się w codziennych stylizacjach. Linia casula dostępna będzie również w sprzedaży internetowej.

W GALERII znajdziecie zdjęcia z pokazu.

Więcej o: