FASHION WEEK POLAND: kolekcja Dawida Tomaszewskiego "Metamorphosis"

Miłość do Portugalii główną inspiracją dla nowej kolekcji Dawida Tomaszewskiego.

Nowa kolekcja Dawida Tomaszewskiego "Metamorphosis" stanowi kontynuację "Transientness". Główne inspiracje pochodzą z podróży Dawida Tomaszewskiego do Portugalii:

"Główną inspiracją do kolekcji była Lizbona, gdzie byłem w zeszłym roku. Co prawda byłem tam wcześniej jak miałem 10 lat, ale po zeszłorocznym Fashion Week w Lizbonie zakochałem się w tym miejscu. Od tego momentu byłem już tam przynajmniej z 10 razy i obecnie szukam tam mieszkania. Bo to jest takie moje drugie miejsce na ziemi, ale nie zostawiam Berlina. Mam mieszkania w Londynie i Paryżu, ale zdecydowanie Lizbona to moja nowa miłość." - opowiadał podczas naszego spotkania w Berlinie projektant.

Co możemy dostrzec w nowej kolekcji Tomaszewskiego? Świetliste pejzaże Lizbony, inspiracje charakterystycznymi kaflami Asulejos, graficzne dzieła sztuki Eduardo Nery i dramatyczny charakter muzyki Fado. Wzór Asulejos zobaczyć możemy nie tylko na ubraniach, ale też  na przygotowanych specjalnie dla marki Dawid Tomaszewski akcesoriach: butach, szalach i torbach. Jednak nie wszystko z Metamorphosis zostało zaprezentowane na łódzkim pokazie, niektóre elementy zarezerwowane są tylko do showroomu.

W kolekcji po raz kolejny pojawiło się pióro, dzielące twarz modelek na pół. Co tym razem symbolizuje owo pióro?

"Pióra to rozdzielenie osobowości, podział mnie samego. Wydaje mi się, że DNA Tomaszewskiego jest już przez odbiorców dobrze wyczuwalne. W ostatnim czasie dużo się w moim życiu zmieniło, dużo pracowałem nad sobą i to pióro miało to symbolizować. W piórze chodzi o mnie. Tak jak w całej kolekcji."

"Metamorphosis" to dalszy rozwój marki, a dokładnie wyraz rozwoju i zmian. Zmiany samego projektanta i tego co się dookoła Dawida Tomaszewkiego dzieje. To również z największą precyzją wykonane wyjątkowe kreacje. Szyfony, tiule, organza, pleciony przejrzysty lateks i naturalne włókna takie jak jedwab i len to kolejne zalety kolekcji. W sylwetkach znajdziemy również elementy Swarovskiego oraz cekiny o prostokątnej formie. Beż, burgund i bardzo delikatna szarość. Ulotne, zwiewne, wręcz transparentne kreacje, zarówno męskie jak i damskie sylwetki.

Dawida Tomaszewskiego w tej kolekcji dostrzec można również w fryzurach, bo były one inspirowane ukochaną książką projektanta, mickiewiczowskim "Panem Tadeuszem". Taka nowoczesna Maryna, jak sam określił projektant.

Tak jak już wcześniej wspominałam kolekcja "Metamorphosis" to nie tylko niepowtarzalne ubrania, to również ukochane przez Tomaszewskiego akcesoria. Szczególną uwagę warto również zwrócić na buty, bo zaprezentowane modele powstały przy współpracy z jednym z najsłynniejszych, paryskich szewców, magikiem Christianem Louboutin.

Zdjęcia z pokazu znajdziecie w naszej GALERII

Nowa kolekcja Dawida Tomaszewskiego "Metamorphosis" stanowi kontynuację "Transientness". Główne inspiracje pochodzą z podróży projektanta do Portugalii:

"Inspiracją do kolekcji była Lizbona, gdzie byłem w zeszłym roku. Co prawda byłem tam wcześniej jak miałem 10 lat, ale po zeszłorocznym Fashion Week w Lizbonie zakochałem się w tym miejscu. Od tego momentu byłem już tam przynajmniej z 10 razy i obecnie szukam tam mieszkania. Bo to jest takie moje drugie miejsce na ziemi, ale nie zostawiam Berlina. Mam mieszkania w Londynie i Paryżu, ale zdecydowanie Lizbona to moja nowa miłość." - opowiadał projektant podczas naszego spotkania w Berlinie.

Co możemy dostrzec w nowej kolekcji Tomaszewskiego? Świetliste pejzaże Lizbony, inspiracje charakterystycznymi kaflami Asulejos, graficzne dzieła sztuki Eduardo Nery i dramatyczny charakter muzyki Fado. Jednak nie wszystko z Metamorphosis zostało zaprezentowane na łódzkim pokazie. Kolekcja Tomaszewskiego to 31 wyjątkowych sylwetek, jednak do Łodzi projektant zabrał nie co okrojoną wersję. Bo jak tłumaczył, niektóre elementy zarezerwowane są tylko do showroomu. Zabrakło między innymi ekstrawaganckich lateksowych leginsów z czerwoną wstawką na wysokości kolan. Pojawiły się za to skórzane torby. No właśnie wzór Asulejos zobaczyć możemy nie tylko na ubraniach, ale również na specjalnie przygotowanych dla marki Dawid Tomaszewski akcesoriach: butach, szalach i już wspomnianych przeze mnie torbach.

W kolekcji po raz kolejny pojawiło się pióro, dzielące twarz modelek na pół. Co tym razem symbolizuje owo pióro?

"Pióra to rozdzielenie osobowości, podział mnie samego. Wydaje mi się, że DNA Tomaszewskiego jest już przez odbiorców dobrze wyczuwalne. W ostatnim czasie dużo się w moim życiu zmieniło, dużo pracowałem nad sobą i to pióro miało to symbolizować. W piórze chodzi o mnie. Tak jak w całej kolekcji."

"Metamorphosis" to dalszy rozwój marki, a dokładnie wyraz rozwoju i zmian. Zmiany samego projektanta i tego co się dookoła Dawida Tomaszewkiego dzieje. To również z największą precyzją wykonane wyjątkowe kreacje. Szyfony, tiule, organza, pleciony przejrzysty lateks i naturalne włókna takie jak jedwab i len to kolejne zalety kolekcji. W sylwetkach znajdziemy również elementy Swarovskiego oraz cekiny o prostokątnym i kwadratowym kształcie. Beż, burgund, czerwień i bardzo delikatna szarość. Ulotne, zwiewne, wręcz transparentne kreacje, zarówno męskie jak i damskie sylwetki. Dawida Tomaszewskiego na pokazie można było dostrzec również w fryzurach. Poupinane z tyłu blond warkocze. Stylizacja inspirowana ukochaną książką projektanta, "Pan Tadeusz". Taka nowoczesna Maryna, jak sam to określił.

Tak jak już wcześniej wspominałam kolekcja "Metamorphosis" to nie tylko niepowtarzalne ubrania, to również ukochane przez Tomaszewskiego akcesoria. Szczególną uwagę warto zwrócić na buty, bo zaprezentowane modele powstały przy współpracy z jednym z najsłynniejszych, paryskich szewców, magikiem Christianem Louboutin .

Tym samym zapierający dech w piersiach pokaz Dawida Tomaszewskiego zakończył 7 edycję łódzkiego Fashion Weeku.

Zdjęcia z pokazu znajdziecie w naszej GALERII .

Więcej o: