Pokaz Ani Kuczyńskiej - GOLD DUST WOMAN S/S 2013

Złoty pył Ani Kuczyńskiej.

Pokaz Ani Kuczyńskiej odbył się w wyjątkowej scenerii opuszczonego i bardziej przypominającego już ruinę (WIELKA SZKODA) Pałacyku generałowej Marii Agapijew.

Kolekcja Gold Dust Woman zainspirowana została przełomem lat 70. i 80. i wyjątkowo stylową parą tamtych lat - Anjelicą Huston i Jackiem Nicholsonem. Projektantka szczególnie wzięła pod uwagę ich magnetyczną elegancję i charyzmę. Ale to niejedyne inspiracje Kuczyńskiej. W stworzeniu kolekcji pomogła również muzyka Fleetwood Mac, a a dokładnie utwór Gold Dust Woman; stąd właśnie nazwa kolekcji.

Na co tym razem postawiła projektantka? Ania Kuczyńska zaprezentowała proste w kroju sylwetki, delikatnie przełamane wpływem lat 70. Sukienki z cienkiej bawełny z mocno odkrytymi plecami. W kolekcji znajdziemy również odrobinę jedwabiu - luźne jedwabne bluzki, czy też sukienki z kieszeniami mocno podkreślającymi linię bioder (propozycja nie dla wszystkich).

Oczywiście sylwetki monochromatyczne; jak biel, to biel w całości, jak czerń, to od stóp do głów, czyli charakterystyczny dla Kuczyńskiej minimalizm.

Zdjęcia z pokazu znajdziecie w naszej GALERII .

Więcej o: