Paprocki&Brzozowski - kolekcja wiosna/lato 2013 [LOOKBOOK]

Pojawił się lookbook duetu Paprocki i Brzozowski. Przyjrzyjmy się dokładniej nowym propozycjom cenionej, polskiej marki.

Wiosenna kolekcja marki Paprocki&Brzozowski została zainspirowana zmysłowym klimatem lat 70. i kultowym filmem, który dokonał w dużym stopniu kulturowej rewolucji - "Emmanuelle" Justa Jaeckina.

U projektantów sezon wiosna/lato 2013 oparty jest na kontrastach: opływowe linie zderzają się z architektonicznymi, często asymetrycznymi falbanami- najważniejszych motywem kolekcji. Romantyczne, wielowarstwowe falbany i transparentne jedwabie zinterpretowane zostały w nowoczesny sposób. Tak samo jak kroje typowe dla lat 70., które przeważają; szerokie, długie spodnie do ziemi, spódnice, suknie z charakterystycznymi rozcięciami. Luźne, jedwabne bluzki, w których głębokie dekolty zastąpione zostały bardziej zabudowanymi formami, szerokie rękawy koszul i przede wszystkim ta eteryczność i lekkość tkanin. Zabudowane i dość zachowawcze przody projektów, duet Paprocki i Brzozowski zrekompensował klientkom głębokimi dekoltami na plecach lub też seksownymi rozcięciami.

fot. Jacek Piątek

Zachwycają romantyczne pastele, które przełamane zostały zdecydowaną czernią i nowoczesnym połączeniem skóry z jedwabną żorżetą. Pojawiły się też drapieżne zwierzęce printy.

Na zdjęciach zobaczyć możemy modelkę agencji D'Vision- Dodo , a zdjęcia wykonał Jacek Piątek .

Sesję znajdziecie w GALERII .

Więcej o: