Christian Dior by Raf Simons - kolekcja Haute Couture SS 2013 [ZDJĘCIA]

Sukienki typu bustier, morze kwiatków i krwiście czerwona szminka na ustach modelek, czyli drugi w karierze Rafa Simonsa pokaz Christian Dior Haute Couture.

Głównym tematem nowej kolekcji Dior był ogród i życie tętniące w nim. Ogród jako symbol naturalnych przemian. W rytm muzyki "The XX" i George'a Michael'a spacerowały modelki pośród zielonych klombów i drzew, prezentując przy tym sylwetki symbolizujące pory roku i przemiany jakie zachodzą w tym czasie w ogrodzie.

Defiladę tych wyjątkowych kreacji rozpoczęły projekty w kolorach jasnej zieleni i błękitu, których spódnice przypominały wręcz rozkwitające kielichy kwiatów. Zaraz po nich na wybiegu pojawiły się bardzo precyzyjnie wykonane, czarne smokingi oraz pierwsze akcenty czerwieni i żółci, po których podziwiać mogłyśmy orzeźwiający pastelowy róż, zieleń i błękit.

mondadori

Wąskie spodnie w kant, Raf Simons zestawił z króciutkim bluzeczkami i narzutkami, na których projektant postanowił ponaszywać mnóstwo maluteńkich kwiatuszków- najważniejszy i powtarzający się detal kolekcji. Będąc w ruch kwiatki te sprawiały wrażenie jakby wręcz rozkwitały na modelkach!

mondadori

W bardzo letnim finale kolekcji Christian Dior Couture SS 2013 zaprezentowano damskie garnitury, przepiękne sukienki i wpadające w oko żółte, czerwone i pomarańczowe rajstopy. Odrywając wzrok od wyjątkowych projektów, dostrzec można było równie piękne, kolorowe i bardzo zgrabne szpilki, które mi miłośniczce akcesoriów od razu wpadły w oko - taka miłość od pierwszego wejrzenia!

Pokaz zamknęły bardzo kobiece suknie ślubne, z  dużymi objętościowo spódnicami, do których modelki nosiły przybrane kwiatkami nakrycia głowy.

Oglądając zdjęcia warto również zwrócić uwagę na niezwykłe beauty looks: bladą cerę, krótkie fryzurki i krwistoczerwone usta.

Zdjęcia sylwetek z pokazu Christian Dior by Raf Simons Haute Couture SS 2013 znajdziecie w GALERII

Więcej o: