Zimowe szaleństwo w Jasnej - "Polski weekend" z gwiazdami na Słowacji

Joanna Jabłczyńska, Maciej Musiał, Ewa Farna i Marika byli gwiazdami I edycji rodzinnego festiwalu "Polski Weekend" na Słowacji. Impreza odbyła się 25-27 stycznia w największym w Środkowej Europie ośrodku narciarskim - Jasna pod Chopokiem. W tych dniach prawie 60% wszystkich miłośników zimowego szaleństwa przyjechało z Polski! Na uczestników festiwalu czekało wiele atrakcji: koncerty, konkursy, a także nauka jazdy na nartach z polskimi gwiazdami. Aktywny "Polski Weekend" poprowadził Olivier Janiak.

Styczniowy festiwal w Jasna-Chopok na Słowacji był doskonałą okazją nie tylko do spędzenia weekendu na stoku razem ze znanymi polskimi gwiazdami, ale przede wszystkim do poznania największego ośrodka narciarskiego w Europie Środkowej i jego atrakcji. W tych dniach Polacy opanowali słowacki kurort. Wszyscy mieli możliwość szkolić swoje umiejętności narciarskie pod okiem Joanny Jabłczyńskiej, wziąć udział w konkursie rzeźby w śniegu, gdzie w jury zasiadli aktorzy polskich seriali czy degustować potrawy przygotowane wspólnie przez Andrzeja Polana i Mikołaja Reya - uczestnika programu MasterChef, podczas pokazu gotowania w Tatralandii. Po białym szaleństwie organizatorzy zapewnili także wieczorne atrakcje: koncerty Mariki z zespołem Spokoarmia i Ewy Farnej, a także całonocną zabawę przy oprawie muzycznej polskich i słowackich DJ-ów.

"Nie pierwszy raz jestem w ośrodku Jasna-Chopok i najfajniejsze w tym miejscu jest to, że ono ciągle się rozwija. Z roku na rok widzę coraz większe zmiany. Jestem zachwycona. Polski Weekend to świetny pomysł i zabawa. Pomimo tego, że powinnam uczyć się do egzaminu, nie mogłam sobie takiej przyjemności odmówić - musiałam przyjechać" - mówi Joanna Jabłczyńska.

Trzydniowe szaleństwo przyciągnęło pod Chopok tłumy miłośników sportów zimowych z Polski. Poza licznymi atrakcjami, świetnie przygotowanymi trasami narciarskimi, goście mogli także odwiedzić i zrelaksować się w Parku Rozrywki Tatralandia w Liptovskim Mikulaszu, a także spędzić niezapomniany Tatrzański Wieczór Wrażeń w restauracji położonej pod szczytem Chopoka, na wysokości 1670 m n.p.m.

"Wolę zimę niż tropiki. To są emocje. Wrócę tu" - mówi Maciej Musiał, który całe dnie spędzał na stoku. Młody aktor podczas "Polskiego Weekendu" uczył się jazdy na snowboardzie, był jednym z członków jury w rodzinnych konkursach, a wieczorami razem z innymi szalał na parkiecie w klubie apr?s-ski Happy End, który znajduje się przy dolnej stacji kolei linowej Biela Put.

Organizatorzy imprezy mają nadzieję, że "Polski Weekend" oraz kolejne wspólnie realizowane przedsięwzięcia będą sprzyjały nie tylko integracji i rozwijaniu kontaktów między dwoma krajami, ale także pozwolą na promocję Tatr, które łączą Polskę i Słowację.

"Bardzo nas cieszy tak wysoka frekwencja podczas Polskiego Weekendu. Te dwa dni zimowej zabawy upłynęły w niesamowitej atmosferze. Na wszystkich gości z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy, którzy w tym czasie odwiedzili Jasną, czekała moc wrażeń. Podczas rodzinnego festiwalu mieliśmy szansę zaprezentować wszystkie uroki naszego kurortu, ale także zacieśnić relacje z naszymi sąsiadami - Polakami" - mówi Sylvia Arztowa, Tatry Mountain Resorts.

Jasna-Chopok to największy ośrodek narciarski w Środkowej Europie, który ma doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Kurort znajduje się w Tatrach Niskich, tylko godzinę od polskiej granicy. Po północnej i południowej stronie Chopoka znajduje się ponad 45 km tras zjazdowych o różnych poziomach trudności, a także 29 kolejek i wyciągów. System naśnieżania o długości ponad 27 km zapewnia doskonałe warunki do jazdy przez co najmniej 5 miesięcy w roku. W ośrodku Jasna znajdują się również strefy freeride, snow park, zimowy park dziecięcy, trasy do uprawiania narciarstwa biegowego, lodowisko, liczne bary i restauracje oraz klub muzyczny. Do kompleksu należy także największy termalny park rozrywki w Europie Środkowej Tatralandia z nową Tropical Paradise, gdzie lato panuje o każdej porze roku.

Więcej o: