Moda na lamparcie cętki - w wersji mini i maxi. Jak noszą je gwiazdy, modelki i blogerki?

Na wybiegach i ulicach zrobiło się drapieżnie, choć klasyczne lamparcie cętki nieco zmieniły kształt (i barwę).

Drapieżniki atakują! A dokładniej mowa o lampartach . Od ich charakterystycznych cętek roiło się na wybiegach podczas pokazów jesienno-zimowych kolekcji. Pojawiły się w wersji klasycznej na płaszczach i sztucznych futerkach lub w nieco bardziej minimalistycznym wydaniu, jedynie na ołówkowych spódnicach, bądź tylko w postaci akcentów (jak szpilki, torebki czy kołnierzyki dodane do jasnych koszul), niekiedy zmieniały też barwę, czyli z charakterystycznego brązu i czerni przechodziły w prawdziwą feerię barw (na przykład jeszcze wiosną w kolekcji Kenzo ):

lamparcie cętkilamparcie cętki Kolaż Lula.pl Kolaż Lula.pl

Nam najbardziej podobały się lamparcie cętki na strojach z metką Burberry Prorsum , a zwłaszcza w takim eleganckim zestawieniu, jakie na wybiegu zaprezentowała Cara Delevingne . W tej stylizacji cętki nie są ostentacyjne, pojawiają się bowiem jedynie na topie i na butach:

delevingnedelevingne Burberry Prorsum Burberry Prorsum

Oczywiście nie trzeba było długo czekać, by w strojach i dodatkach pokrytych modnymi lamparcimi cętkami zaczęły pokazywać się gwiazdy, supermodelki i słynne blogerki . Ostatnio o swojej nowej miłości do tego drapieżnego printu rozpisywała się Garance Dore , prezentując pokryty nim szal.

Modelka Miranda Kerr wybiera albo wersję total look , albo jedynie akcesoria w cętki, takie jak baletki, torebki lub ostatnio okulary:

PACIFICCOASTNEWS.COM/EAST NEWS/PacificCoastNews.com

Scarlett Johansson , wybierając elegancką "małą czarną" od Saint Laurent , postawiła na bardziej wyrafinowaną, mroczną wersję tego trendu , z kolei Jennifer Lopez na gali MET poszła na całość, wkładając pokrytą na całej długości lamparcimi cętkami wspaniałą suknię od Michaela Korsa :

DOUG PETERS/EMPICS ENTERTAINMENT/EAST NEWS/Doug Peters

W Polsce czarno-brązowe cętki niestety wciąż kojarzą się z kiczem i złym gustem, ale na szczęście nasze gwiazdy pomału się do nich przekonują. Niektóre, jak Joanna Horodyńska i Joanna Przetakiewicz , nowy trend wyczuły już jakiś czas temu i z dumą pokazywały się w swoich modnych strojach na czerwonych dywanach. Inne, jak na przykład Edyta Herbuś czy Kasia Sokołowska , sięgają tylko po dodatki bogato nakrapiane cętkami:

cętkicętki Kolaż Lula.pl Kolaż Lula.pl

Nie da się ukryć, że najpiękniej - jak dotąd - z rodzimych gwiazd w modnym wzorze wyglądała była Miss Świata, Aneta Kręglicka . Jej płaszczyk w cętki chętnie pożyczyłaby sobie uwielbiająca ten wzór J.Lo , a może i nawet Kate Moss założyłaby go na jakąś większą galę. W końcu modelka też kocha cętki, ale nosi je zwykle w bardziej nonszalancki, rock'n'rollowy sposób. Tymczasem Kręglicka stawia na kobiecą elegancję:

WBF

Zobacz, jak z modnymi cętkami radzą sobie inne polskie i zagraniczne gwiazdy - odwiedź naszą GALERIĘ

Więcej o: