Podczas pierwszych dwóch dni Milan Fashion Week zachwyciło nas już kilka kolekcji. Które?

Poznaj naszą topową czwórkę.

Za nami nowojorski fashion week, gdzie zauroczył nas sportowy glamour proponowany przez DKNY , eklektyczny look lansowany przez Marca Jacobsa i oryginalny minimalizm według Alexandra Wanga . Szybko minął także awangardowy londyński tydzień mody. Wówczas naszą uwagę przykuła kolekcja Christophera Kane'a, Burberry Prorsum i Toma Forda .

Od dwóch dni nasze oczy są skierowane w stronę Mediolanu , gdzie trwa włoskie święto mody. I choć Milan Fashion Week kończy się dopiero w poniedziałek, a więc przed nami jeszcze kilka dni pokazów (między innymi Versace, Emilio Pucci, Moshino , czy pokaz Dolce&Gabbana , na który czekamy z wielką niecierpliwością!), to już podczas pierwszych dwóch dni zachwyciło nas kilka kolekcji. Które?

Na samym początku musimy wspomnieć o pokazie Alberty Ferretti, który miałyśmy przyjemność zobaczyć w środę. Spodobały nam się haftowane, uszyte z delikatnej, lekko prześwitującej tkaniny sukienki, zwieńczone kolorowymi tasiemkami czy wyszywanymi kwiatami, a więc folokowy look. Ujęły nas także utrzymane w nieco cygańskiej estetyce sety (falbaniaste lub koronkowe sukienki, a także spódnice w połączeniu z haftowanymi górami). W tej części dominowała czarna kolorystyka, przepleciona kolorowymi, kwiecistymi wstawkami.

Alberta FerrettiAlberta Ferretti Alberta Ferretti Alberta Ferretti

Tego samego dnia zwróciłyśmy szczególną uwagę na pokaz N*21 . Na wybiegu zobaczyłyśmy modelki w sportowo - eleganckich zestawach . Musimy przyznać, że trend połączenia skrajnie różnych tkanin, takich jak delikatna szyfonowa spódnica midi z wyszywaną, mieniącą się aplikacją plus skórzana czy sportowa bluza bardzo nam się podoba. Będziemy naśladować!

N*21.N*21. N*21. N*21.

Ciekawa była również minimalistyczna , bardzo spójna kolekcja Max Mary. Tu ujęły nas monochromatyczne bloki kolorystyczne.

Max MaraMax Mara Max Mara Max Mara

Jednak po wczorajszym wieczorze naszym numerem jeden jest pokaz Prady . Miuccia lansuje sportową elegancję. Sukienki opływające sylwetkę z ogromnym nadrukiem kobiecych twarzy projektantka zestawiła ze sportowymi getrami. Prada zwieńczyła stylizacje bogato zdobionymi biustonoszami naszytymi na ubrania. Musimy przyznać, że to bardzo nowatorskie rozwiązanie. Doceniamy oryginalność.

A wy, co sądzicie o mediolańskim tygodniu mody. Które kolekcje spodobały się wam najbardziej? Więcej zdjęć znajdziecie w naszej GALERII.

PradaPrada Prada Prada

Więcej o: