Mój Zawód. Ikona stylu: Emmanuelle Alt

Czyli kilka słów o prekursorce nowego kanonu klasyki.

Redaktor naczelnej "Vogue Paris" - Emmanuelle Alt , nie mogłyśmy pominąć w naszym zestawieniu ikon stylu. Francuzka już od najmłodszych lat obracała się w hermetycznym światku mody. Jej mama była modelką i często zabierała córkę na sesje zdjęciowe. Dzięki koneksjom matki, Emmanuelle w wieku 19 lat zasiadła w pierwszym rzędzie na pokazie Jeana Paula Gaultiera. Jak później wspomniała, wydarzenie to na długo zapadło jej w pamięć.

Dzięki doskonałym warunkom fizycznym, Alt mogła zostać gwiazdą modelingu. Lecz Francuzka wybrała inną drogę. Wymarzyła sobie, że będzie stylizować sesje zdjęciowe. Dzięki uporowi i ciężkiej pracy dopięła swego. Pracowała we francuskim magazynie "Elle", "20 ans", "Mixte" . Następnie przez 10 lat pełniła funkcję redaktorki działu moda w "Vogue Paris" . W 2011 została redaktor naczelną magazynu, zajmując miejsce słynnej Carine Roitfeld , która rozstała się z "Vogue" w atmosferze skandalu (przypomnijmy, że chodzi o kontrowersyjną sesję zdjęciową z udziałem małych dziewczynek wystylizowanych na dorosłe i dość wyuzdane kobiety).

fot.tumblr.comfot.tumblr.com fot.tumblr.com fot.tumblr.com

Poza promowaniem trendów i młodych projektantów, 46-letnia redaktor naczelna francuskiej "biblii mody" wylansowała bardzo charakterystyczny look. Alt jest obecnie niedoścignionym wzorem paryskiego szyku, ale z rock'n'rollowym twistem . Co go charakteryzuje?

Przede wszystkim jej styl jest nonszalancki i niewymuszony , a jednocześnie bardzo szykowny. W praktyce każdy outfit Alt jest do tego stopnia konsekwentny i precyzyjny , że niekiedy wręcz przypomina mundurek.

Każdy element stylizacji powinien być dobrze skrojony i idealnie dopasowany do sylwetki. Bez czego Emmanuelle Alt nie potrafi się obejść? W jej garderobie nie może zabraknąć czarnych, dżinsowych rurek (nałogowo kupuje je w Topshopie ), koszulek typu basic ( Alt nabywa je w dziale męskim, bo podobno leżą lepiej niż damskie). Redaktor naczelna zestawia jej z ubraniami od projektantów (jest fanką twórczości Isabel Marant i Balmain ). Paletę kolorów Alt ogranicza zwykle do odcieni bieli, czerni, granatu i szarości. Zwieńczeniem looku francuskiej redaktorki jest naturalna fryzura utrzymana w kontrolowanym nieładzie oraz bardzo naturalny make-up.

Poza modą Emmanuelle pasjonuje się gotowaniem i stylizowaniem jedzenia, uwielbia także szybkie samochody.

Co sądzicie o stylu Emmanuelle Alt? [GALERIA]

fot.tumblr.comfot.tumblr.com fot.tumblr.com fot.tumblr.com

Więcej o: