Jubileuszowy pokaz Paprocki&Brzozowski - co na przyszłoroczną wiosnę lansuje duet projektantów?

Data pokazu zbiegła się z 13 urodzinami  domu mody.

W piątkowy wieczór w warszawskiej Soho Factory Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski ponownie zafundowali zgromadzonej (i bardzo licznej!) publiczności podróż do przeszłości. Po latach 70. (wiosna/lato 2013) i 40. (jesień/zima 2013) , nadeszła epoka lat 80. i 90 . Estetyka z minionych dekad stała się główną inspiracją do stworzenia kolekcji na przyszłoroczną wiosnę. Przypomnijmy, że kiedy po ostatnim pokazie "Dalia " rozmawiałyśmy z projektantami o planach na przyszłość, Marcin Paprocki przyznał, że póki co panuje między nimi mały dysonans, bowiem on chciałby aby kolejna kolekcja nawiązywała do lat 80., natomiast Mariusz Brzozowski upierał się przy latach 20. Tym razem szala argumentów przelała się na korzyść Marcina . Jednocześnie jesteśmy już ciekawe kolejnej kolekcji - czy wówczas na wybiegu zobaczymy sylwetki nawiązujące do klimatu dekadenckiej elegancji lat 20.?

Wracając do piątkowego, urodzinowego wieczoru, kolekcja na wiosnę 2014 została podzielona na dwa wymieszane ze sobą segmenty . W klasycznej linii duet proponuje romantyzm i glamour. Kobiece, dopasowane fasony. Z kolei w drugim bloku zobaczyłyśmy premierową linię "Day by paprcki&brzozowski" . Tu panowała estetka sportowej elegancji. Oversize'owe formy, bluzy, tuniki i podkoszulki z przewrotnymi hasłami nawiązującymi do 13. urodzin marki ("13 who cares", "lucky" oraz nadruki czterolistnej koniczyny, liczby 7 i czarnych kotów) . W ten sposób projektanci pokazali, że mają do siebie dystans i nie przywiązują wagi do przesądów.

Zwróciłyśmy też uwagę na wyrazisty, bardzo kobiecy wizaż modelek (miękko układające się fale i czerwone usta).

Kolekcję zwieńczyły damskie, jak i męskie skórzane torby, które zostały wykonane według projektów Paprocki&Brzozowski przez markę SAGAN. Tradycyjnie do pokazu wykorzystano biżuterię firmy APART oraz buty marki KAZAR.

W finale pokazu na scenie pojawiła się Wanda Kwietniewska z zespołu Wanda i Banda. Zaśpiewała jeden z największych hitów grupy, piosenkę pt. "7 życzeń" .

Zdjęcia z pokazu znajdziecie w naszej GALERII.

Fot. Filip OkopnyFot. Filip Okopny Fot. Filip Okopny Fot. Filip Okopny

Więcej o: