Wystartowała kolejna edycja prestiżowego konkursu Fashion Designer Awards! Tym razem w klimacie szalonych lat 20-tych i 30-tych [SZCZEGÓŁY]

Zgłosicie się do konkursu? Jest szansa na sławę, pieniądze i rozkręcenie własnej marki!

Ruszyła 6. edycja konkursu Fashion Designer Awards , tym razem pod hasłem Szalone Lata 20' i 30' . Uczestnicy rywalizujący o nagrodę główną mogą więc inspirować się m.in. gwiazdami starego Hollywood, kabaretami, obrazami Tamary Łempickiej, stylem wielkich gwiazd starego kina, jak Jadwiga Smosarska czy Pola Negrii, czasami nowej ery jazzu, prohibicji czy prawdziwej rewolucji w modzie, a także stylizacjami z głośnego filmu 2013 roku - "Wielki Gatsby" w reż Baza Luhrmanna.

Producentką i pomysłodawczynią konkursu jest Joanna Sokołowska- Pronobis , która stworzyła go przed laty z myślą o wspieraniu młodych modowych talentów. Do tegorocznego grona jurorów zaprosiła projektantów Dawida Tomaszewskiego , Łukasza Jemioła , Joannę Klimas , Agnieszkę Maciejak i duet Bohoboco , aktorki Mariettę Żukowską , Adę Fijał i Edytę Herbuś , stylistki Dorotę Williams i Różenę Opalińską , modelkę Karolinę Malinowską , dziennikarkę Beatę Sadowską , fotograf Lidię Popiel , redaktor naczelną serwisu VuMag Grażynę Olbrych , redaktora naczelnego "K MAG" Mikołaja Komara , redaktor naczelną "Viva Moda" Agnieszkę Ścibior oraz Andrzeja Fodera z MSKPU.

Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze 20 osób , które zaprezentują konkursowe kolekcje na półfinale 5 kwietnia w Złotych Tarasach , a dziesięciu z nich przedstawi je na Gali Finałowej w maju .

Finaliści zawalczą o nagrodę finansową w wysokości 15.000 zł ufundowaną przez MSKPU oraz staże w atelier w Polsce i za granicą. Do wygrania są także wyjazdy do Paryża na Paris Photo ufundowane przez Kazar i Lille - prestiżowe targi odzieżowe z partnerem strategicznym FDA - Whirlpool, z innowacyjną technologią 6tyZmysł Kolory.

Spotkanie prasowe z organizatorką konkursu oraz członkami jury odbędzie się już 23 stycznia , a współprowadzić je będzie redaktor naczelna Lula.pl - Natalia Hołownia.

Zgłoszenie do konkursu można wysyłać do 10 lutego . Regulamin FDA jest dostępny na stronie www.fashiondesignerawards.com.pl

Fashion Designer AwardsFashion Designer Awards FDA FDA

Więcej o: