Łukasz Jemioł i jego kwestionariusz stylu

Tylko nam Łukasz Jemioł, który pełni dziś rolę redaktora naczelnego w naszym serwisie, zdradza, gdzie robi zakupy, jakie ceni marki i czyj styl podziwia.

Magdalena Bloch: Co tworzy styl Łukasza Jemioła?

Łukasz Jemioł : Wypracowałem swój styl, w mojej szafie jest bardzo dużo rzeczy na różne okazje, które charakteryzują się konstrukcją, niespotykaną tkaniną, jakimś kolorem. Ubieram się minimalistycznie, ale dosyć charakterystycznie. Przełamuję elegancję sportem. W takim stylu czuje się najlepiej.

Gdzie robisz zakupy - w Polsce, czy za granicą?

Łukasz Jemioł : Bardzo lubię robić zakupy i w Polsce, i za granicą. Jak jestem na zagranicznych targach, pokazach to zawsze udaje mi się coś przywieźć.

Jakie marki cenisz?

Łukasz Jemioł : Bardzo lubię odkrywać nowe marki oprócz tych, co są już bardzo znane. Cenię marki alternatywne, bo są to rzeczy dobrej jakości, charakterystyczne i designerskie. Do moich ulubionych projektantów zaliczam między innymi Borisa Bidjan Saberiego . Bardzo lubię nosić jego ubrania, niewiele osób w Polsce o nim wie, natomiast na zachodzie i w Japonii jest on guru.

Boris Bidjan Saberi SS 2014Boris Bidjan Saberi SS 2014 Boris Bidjan Saberi SS 2014 Boris Bidjan Saberi SS 2014

Podzwiam Driesa Van Notena , mam od niego dużo marynarek, cenię sobie Acne, Adama Kimmela, Ricka Owensa, Lanvin. Ubrania markowe łączę z rzeczami z sieciówek, np. z All Saints . Zawsze znajdę u nich coś interesującego. W mojej szafie jest poza tym dużo rzeczy Łukasz Jemioł z linii Basic oraz z linii regularnych, np kaszmirowe swetry, płaszcze.

Dries Van Noten/Rick Owens/ Boris Bidjan Saberi. Lanvin SS 2014Dries Van Noten/Rick Owens/ Boris Bidjan Saberi. Lanvin SS 2014 Dries Van Noten/Rick Owens/ Boris Bidjan Saberi. Lanvin SS 2014 Dries Van Noten/Rick Owens/ Boris Bidjan Saberi. Lanvin SS 2014

A czy kupujesz coś u innych polskich projektantów, jak np. bywasz na Fashion Weeku w Łodzi, to czy tam czasami znajdziesz coś dla siebie?

Łukasz Jemioł : Tak. Ostatnio kupiłem sobie bluzę od Wojtka Haratyka . W ogóle był bardzo zdziwiony, że przyszedłem do niego na zakupy. Ale to jest naprawdę świetna rzecz! Noszę ją dość często. Nie unikam polskich marek - wręcz przeciwnie, jak znajdę coś fajnego, to kupuję. Tylko że mam też wymagania odnośnie tkaniny, kroju.

A czy poza tym, że nosisz ubrania ze swoich kolekcji, zdarza ci się, że szyjesz sobie coś specjalnego i np. wprowadzasz po czasie do regularnej sprzedaży?

Łukasz Jemioł : Tak, np. teraz sobie szyję kożuch i potem go wprowadzę. Wiele rzeczy z kolekcji testuję na sobie. Choć w 80% projektuję damskie rzeczy, to wszystkie tkaniny sprawdzam na sobie - wełny, jedwabie. Potem szyję z tego damskie rzeczy. Np. nasze spodnie mają bardzo dobrą konstrukcje, obecnie są hitem, lecz zanim je wprowadziłem do sprzedaży długo testowałem na sobie.

Polecasz robienie zakupów online, czy wolisz kupować w sklepach stacjonarnych?

Łukasz Jemioł : Jestem zwolennikiem obydwu opcji. Zakupy mnie nie meczą. Jeżeli znajdę fajną rzecz i wiem, że będę ją nosił, a nie mogę pojechać do danego sklepu, to kupuję online. Mogę polecić Luisaviaroma.com, Shopstory.pl, Mostrami.pl.

Czyj styl podziwiasz, kto ze znanych Polaków ubiera się według Ciebie dobrze?

Łukasz Jemioł : Michał Englert i Marcin Cejrowski.

A z zagranicznych gwiazd kogo byś wytypował?

Łukasz Jemioł : Zdecydowanie Jude Law, Haider Ackermann. Jest wielu świetnie ubranych facetów, ale chodzi o taki określony i wypracowany styl.

kapif/ Marcin Cejrowski i Michal Englertkapif/ Marcin Cejrowski i Michal Englert kapif/ Marcin Cejrowski i Michal Englert kapif/ Marcin Cejrowski i Michal Englert

east news/ Jude Law, Haider Ackermanneast news/ Jude Law, Haider Ackermann east news/ Jude Law, Haider Ackermann east news/ Jude Law, Haider Ackermann

W naszej GALERII znajdziecie więcej stylizacji Łukasza Jemioła . Co sądzicie o jego stylu?

fot.Archiwum prywatne Łukasza Jemioła/Sitarskyfot.Archiwum prywatne Łukasza Jemioła/Sitarsky fot.Archiwum prywatne Łukasza Jemioła/Sitarsky fot.Archiwum prywatne Łukasza Jemioła/Sitarsky

Zobacz wideo
Więcej o: